Naga MarketsKolejna sesja i kolejny dzień dominacji Bitcoin Cash, który w poniedziałek zyskiwał w szczytowym momencie 19%, znajdując się na najwyższych poziomach od lutego. 23 kwietnia przynosi również najsilniejszy jednodniowy wzrost waluty od dwóch miesięcy. W tle dynamicznej aprecjacji BCH sytuacja na pozostałych dużych tokenach jest jednak wyraźnie mieszana.


TOP10 – Bitcoin testuje $9 tysięcy, ETH ze skromnym zyskiem

Większość topowych altcoinów oddała jednodniowe zyski, które w dużej mierze pokrywały się z ruchami na tokenach Bitcoin i Ethereum, choć wśród nich znalazł się jeden wyjątek godny uwagi: Bitcoin Cash.

Cena Bitcoin Cash gwałtownie wzrosła w poniedziałek o 19 procent, napędzając tygodniowy skok, który spowodował, że BCH w stosunku do dolara wzrósł o 83 procent. Bitcoin Cash jest obecnie wyceniany na 1400 USD, co przekłada się na 23,9 miliarda USD łącznej kapitalizacji:

Źródło: Coinmarketcap.com

Nie jest dokładnie jasne, co napędza imponujący rajd Bitcoin Cash, ale przybliża on czwartą co do wielkości kryptowalutę do znajdującego się na trzeciej pozycji Ripple, tracącego w poniedziałek niespełna dwa procent. Od strony technicznej widać, że notowania dotarły do wspomnianego w zeszłym tygodniu oporu wyznaczanego przez minima z pierwszej połowy stycznia oraz 23,6% zniesienia Fibonacciego. Jeżeli strefę udałoby się jednak pokonać wtedy istnieje szansa na rozszerzenie wzrostów do 1600 (szczyty z lutego).

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Przegrani i wygrani poniedziałkowej sesji

Na rynku kryptowalut dominują dzisiaj wzrosty, nie widać ich jednak w czołowej dziesiątce. Poza Bitcoin Cash, najlepiej radzą sobie waluty o niskiej kapitalizacji: Bytom (18,01%), Kyber Network (14,71%), czy też Bitcoin Gold (13,85%). Ten ostatni również znajduje się na fali wznoszącej od zeszłego tygodnia, podchodząc pod lutowe minima. Co prawda do rekordowych szczytów z grudnia nadal daleko, ale istnieje szansa na pokonanie konsolidacyjnego marazmu, który przyniósł 2018:

Źródło: Tradingview.com

Po stronie spadkowej kilkanaście tokenów, wśród których mocniej traci jedynie Dentacoin (-14,48%). W przypadku pozostałych, deprecjacja nie wykracza poza normalną zmienność rynku kryptowalutowego: SmartCash (-4,83%), RChain (-4,56%), Zilliqa (-4,18%) oraz Ripple (-1,78%).

W momencie gdy Bitcoin Cash dynamicznie zyskuje, Ripple stracił oddech tuż pod okrągłym pułapem jednego dolara i konsoliduje w zaledwie dwudziestocentowym przedziale. W efekcie przewaga XRP nad BCH skurczyła się do zaledwie 10 miliardów rynkowej kapitalizacji:

Źródło: Tradingview.com

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia – 23 kwietnia 2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here