Naga MarketsNotowania Bitcoina zatrzymały się w kwietniu pod pułapem $10 tysięcy i poruszają w ruchu bocznym już od kilkunastu sesji. Zdaniem analityków Think Markets pokonanie tej strefy, w której wyraźnie kumuluje się podaż, powinna umożliwić dynamiczny atak byków i przetestowanie strefy $15 tysięcy. Ostatni raz za jednego BTC płacono tyle na początku 2018 roku.


TOP10 – rynki kryptowalutowe konsolidują?

Ruch boczny na Bitcoinie nie jest w kwietniu odosobnionym przypadkiem. Na innych, głównych tokenach również widoczne jest zatrzymanie się pod mniej lub bardziej istotnymi strefami oporów. W gronie TOP10 sytuacja dosyć mieszana, najlepiej radzi sobie TRON, najgorzej natomiast EOS:

Źródło: Coinmarketcap.com

Jeżeli chodzi o wspomniane we wstępie potencjalne wzrosty BTC, to w dzisiejszej nocie skierowanej do klientów piszą o nich analitycy Think Markets. Ich zdaniem ruch o ponad $3 tysiące w bieżącym miesiącu zwiększył szanse na przeskoczenie psychologicznej bariery i związanej z nią stref podażowych: „od strony technicznej, Bitcoin walczy z istotnym oporem. Pokonanie $10 tysięcy pozwoli jednak na dynamiczną reakcję i ugruntuje drogę do przetestowania $15 tysięcy”:

Źródło: Tradingview.com

Scenariusz pokrywałby się również z tym, co jeszcze na początku marca mówił jeden z popularniejszych strategów Wall Street – Tom Lee z Fundstrat. Jego zdaniem najstarsza z kryptowalut do połowy tego roku będzie warta $20 tysięcy, rozrysowując nowe ATH. Czy jednak tak dynamiczna aprecjacja jest możliwa w zaledwie dwa miesiące? Szczególnie gdy Lee wypowiadał swoje słowa, za jednego Bitcoina płacono ponad $11 tysięcy.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Wygrani i przegrani poniedziałkowej sesji

Rozkład sił pomiędzy bykami i niedźwiedziami w ostatnią sesję kwietnia jest dosyć wyrównany. Po stronie zielonej standardowo przeważają tokeny o niskiej kapitalizacji, wśród nich znalazł się także wspomniany wcześniej TRX:

Źródło: Coinmarketcap.com

W tym momencie kryptowalucie TRON brakuje jedynie kilku centów do osiągnięcia pułapu 0,1 USD i już teraz notowania rysują nowe historyczne maksima na giełdzie Bitfinex. W rekordowym momencie token wyceniany był na prawie 0,2 USD więc do ATH nadal daleko:

Źródło: Tradingview.com

Po stronie czerwonej najmocniej traci Mixin (-11,71%), EOS (-8,01%), Gifto (-7,09%), Aeternity (-6,12%) oraz Dentacoin (-5,27%). Spadki EOS należą dzisiaj do jednych z najdynamiczniejszych, jednak są tak naprawdę korektą praktycznie nieprzerwanych wzrostów od pierwszej połowy kwietnia. W tym czasie token wzrastał z poziomu 6 dolarów do 23 testowanych wczoraj. W tym momencie wcześniejszy, historyczny szczyt ze stycznia 2018, pełni rolę nowej strefy wsparcia i w jej okolicach warto doszukiwać się okazji zakupowych:

Źródło: Tradingview.com

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia – 30 kwietniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here