Naga MarketsRozpoczęty o godzinie 12:30 rajd Bitcoina na giełdzie Bitfinex, przelał się na pozostałe główne bursy kryptowalutowe, ciągnąć w górę praktycznie cały rynek. W efekcie najstarszy z kryptograficznych tokenów zyskiwał ponad $1000 dolarów w przeciągu godziny, testując przez moment poziom $8 tysięcy. Tak dużą zmienność i emocje traderom zagwarantować są w stanie jedynie cyfrowe monety. Zapraszamy na kryptowalutowe podsumowanie dnia!


TOP10 – EOS deklasuje konkurencję i wchodzi do czołowej piątki

W momencie gdy europejscy traderzy giełdowi kończą sesję, inwestorzy kryptowalutowi zacierają ręce patrząc na dynamiczne wzrosty dziesięciu czołowych kryptowalut. W ich gronie najjaśniej świeci EOS – jak informowaliśmy już kilkukrotnie, w związku z zaplanowanym na niedzielę airdropem (dystrybucją darmowych tokenów). Pozostałe monety nie zostają jednak w tyle i ścisła czołówka również zyskuje kilkanaście punktów procentowych:

Źródło: Coinmarketcap.com

W przypadku EOS sytuacja nie uległa zmianie od godzin porannych, kiedy opisywaliśmy re-test istotnego oporu 9,0500. Warto jednak przyjrzeć się dynamice ruchów na Bitcoinie. Od początku sesji (podobnie jak w środę) notowania utrzymywały się tuż pod poziomem 7 tysięcy, by następnie w przeciągu kolejnej godziny przetestować kolejny psychologiczny opór zlokalizowany tysiąc dolarów wyżej. Ostatni raz cena znajdowała się tak wysoko pod koniec marca:

15-minutowy wykres BTC/USD na giełdzie Bitfinex. Źródło: Tradingview.com

Chociaż analitycy nie widzą konkretnych powodów tak dynamicznego wystrzału zmienności rynku kryptowalutowego w trakcie sesji 12 kwietnia, to według niektórych obserwatorów powodem może być zbliżający się termin złożenia deklaracji podatkowych przez Amerykanów (mijający 17 kwietnia). Od początku miesiąca budowało to presję na BTC zwiększając liczbę krótkich pozycji, których spora część została właśnie zamknięta.

Wygrani i przegrani czwartkowej sesji

W tym momencie ciężko mówić o przegranych. Według Coinmarketcap.com na wartości traci tylko jeden token i jest to Bitcoin Diamon (-3,31%). Po wzrostowej stronie rynku natomiast kilkudziesięcioprocentowa aprecjacja. Oczywiście przewodzą jej tokeny o niskiej kapitalizacji; Mithril (171,01%), Steem (39,59%), aelf (36,36%) czy też Substratum (24,07%). Pośród nich znalazł się jednak wspomniany wcześniej EOS (26,65%), czy też Cardano (22,73%).

Źródło: Coinmarketcap.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia – 12 kwietniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here