Naga MarketsChińska policja aresztowała sześć osób za domniemane oszustwo w wysokości 48 milionów dolarów. Okazuje się, że poszkodowanych jest ponad 3000 osób, to nie pierwsze takie zdarzenie w Państwie Środka.


Według raportu, firma Shenzhen Puyin Blockchain Group zebrała znaczną ilość pieniędzy poprzez oferowanie tokena, rzekomo wspieranego przez rzadką i cenną herbatę Pu’er, którą można znaleźć tylko w prowincji Yunnan. Właściciel firmy twierdził, że dobrze sfermentowana herbata może być warta nawet 3140 dolarów a każdy token ma odzwierciedlenie w aktywach firmy.Policja ostrzegła później klientów wystosowując komunikat: „Nie dajcie się zwieść oszustom, prawdopodobnie za wysokimi obietnicami zysków stoją przestępcy”.

Shenzhen Puyin stworzyła szeroko zakrojoną kampanię by pozyskać naiwnych inwestorów m.in. w mediach społecznościowych, drogich hotelach i forach inwestycyjnych. W przyszłości miało być przeprowadzone ICO przez firmę-matkę na rynkach zagranicznych.

Policja oskarżyła również podejrzanych o sterowanie kursem kryptowaluty, ponoć mieli oni kupować tokeny za zebrane pieniądze. Dzięki temu wartość jednej jednostki wzrosła z 0,07 dolara do 1,57$ w przeciągu kilku miesięcy.

To nie pierwszy taki przypadek w Chinach, bowiem w zeszłym miesiącu biuro śledcze i policja oskarżyły 9 osób podejrzanych o utworzenie piramidy finansowej z udziałem kryptowalut na łączną kwotę 13 milionów dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here