Naga MarketsChińska policja aresztowała sześć osób za domniemane oszustwo w wysokości 48 milionów dolarów. Okazuje się, że poszkodowanych jest ponad 3000 osób, to nie pierwsze takie zdarzenie w Państwie Środka.


Według raportu, firma Shenzhen Puyin Blockchain Group zebrała znaczną ilość pieniędzy poprzez oferowanie tokena, rzekomo wspieranego przez rzadką i cenną herbatę Pu’er, którą można znaleźć tylko w prowincji Yunnan. Właściciel firmy twierdził, że dobrze sfermentowana herbata może być warta nawet 3140 dolarów a każdy token ma odzwierciedlenie w aktywach firmy.

Policja ostrzegła później klientów wystosowując komunikat: „Nie dajcie się zwieść oszustom, prawdopodobnie za wysokimi obietnicami zysków stoją przestępcy”.

Shenzhen Puyin stworzyła szeroko zakrojoną kampanię by pozyskać naiwnych inwestorów m.in. w mediach społecznościowych, drogich hotelach i forach inwestycyjnych. W przyszłości miało być przeprowadzone ICO przez firmę-matkę na rynkach zagranicznych.

Policja oskarżyła również podejrzanych o sterowanie kursem kryptowaluty, ponoć mieli oni kupować tokeny za zebrane pieniądze. Dzięki temu wartość jednej jednostki wzrosła z 0,07 dolara do 1,57$ w przeciągu kilku miesięcy.

To nie pierwszy taki przypadek w Chinach, bowiem w zeszłym miesiącu biuro śledcze i policja oskarżyły 9 osób podejrzanych o utworzenie piramidy finansowej z udziałem kryptowalut na łączną kwotę 13 milionów dolarów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPracownicy policji na Ukrainie kradli prąd, by kopać kryptowaluty
Następny artykułInteligentne rekomendacje – inwestowanie nigdy nie było tak proste
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here