Naga Marketskryptowalutowe-oszutwaW ciągu pierwszych 9 miesięcy br. inwestorzy kryptowalutowi z Wielkiej Brytanii stracili aż 146 mln funtów (200 mln dolarów amerykańskich). Z oświadczenia złożonego przez policję w Londynie wynika, iż suma ta jest już o 30% wyższa, niż kwota utracona w całym 2020 r. Ponad połowa osób, które padły ofiarą oszustów znajduje się w przedziale wiekowym między 18 a 45 rokiem życia. Organ ścigania dodał przy tym, że przestępcy często bezprawnie wykorzystują wizerunek celebrytów, by w ten sposób uwiarygodnić swój projekt oraz zwabić do niego więcej osób. 

Kryptowalutowe oszustwa przyniosły milionowe straty

Z doniesień ze strony BNN Bloomberg wynika, iż tylko w tym roku do brytyjskiego centrum zgłaszania oszustw i cyberprzestępczości napłynęło aż 7 118 zgłoszeń związanych z wirtualnymi walutami. Jak się okazuje, w ciągu pierwszym 9 miesięcy inwestorzy z Wielkiej Brytanii stracili łącznie 200 mln dolarów. To aż o 30% więcej niż w całym 2020 r.!Główny inspektor detektywistyczny – Craig Mullish podkreślił, że świat online daje przestępcom więcej możliwości do wykorzystania niczego niepodejrzewających ofiar. Przyznał on również, iż liczba doniesień o oszustwach związanych z kryptowalutami znacznie zwiększyła się w ciągu ostatnich lat.

Ponad połowa Brytyjczyków, którzy stracili środki na inwestycjach powiązanych z rynkiem wirtualnych walut to osoby w przedziale wiekowym od 18 do 45 roku życia.

Wizerunek celebrytów popularną przynętą

Brytyjskie organy śledcze przyznały również, że oszuści z rynku finansowego bardzo często posługują się fałszywymi rekomendacjami gwiazd show-biznesu, czy innych znanych osobowości. Co więcej, aż 79% wszystkich skarg związanych z bezprawnym wykorzystaniem wizerunku celebrytów miało związek z kryptowalutami. 

Warto mieć na uwadze również to, iż niektóre znane osobowości czy influencerzy świadomie lub nieświadomie podejmują współpracę ze scamerskimi projektami. Popularnym przykładem jest amerykańska modelka i aktorka – Kim Kardashian. Celebrytka ta umieściła w swojej relacji na Instagramie post promujący token ethereum max (EMAX). Projekt ten próbował wybić się zarówno na rekomendacji tej gwiazdy, jak i popularności kryptowaluty stworzonej przez Vitalika Buterina.

Niemoralne zachowanie celebrytów potępił w ostatnim czasie amerykański aktor telewizyjny i filmowy – Benjamin McKenzie. Stwierdził on, że reklama niesprawdzonych i wysoce spekulacyjnych inwestycji naraża fanów nierozumiejących rynku na ogromne straty finansowe. 

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułCzym są pożyczki prywatne?
Następny artykułBitcoin futures ETF z kolejnym rekordem. W 2 dni zebrał ponad 1 mld dol.
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here