Naga Marketsbitcoin kobietyKryptowalutowe fundusze hedgingowe, które składają się na indeks Eurekahedge, uzyskały zwrot w wysokości 21,15 proc. w styczniu 2020 roku.

To ważne dane, bowiem okazuje się, że to nie tylko najlepszy styczeń w historii indeksu (ten sięga lipca 2013 r.), ale także pierwszy pozytywny zwrot w styczniu od 2017 r., kiedy wskaźnik odnotował jednak skromny wynik w wysokości jedynie 4,85 proc. Tym samym rok 2017 okazał się jak do tej pory najbardziej udanym rokiem dla funduszy kryptowalutowych. Wtedy odnotowały one ogromną roczną stopę zwrotu w wysokości 708,50 proc. W tle mieliśmy jednak bańkę na cyfrowych walutach. Teraz jeszcze jej nie ma.

Bitcoin i fundusze hedgingowe – najlepszy styczeń w historii

Indeks nie obejmuje wszystkich kryptowalutowych funduszy hedgingowych, ale nadal wskazuje na ogólny, dobry nastrój na rynku. Dobre wyniki funduszy powinny ułatwić pozyskiwanie funduszy dla zarządzających funduszami i prowadzić do większych inwestycji.

fundusze

Eurekahedge dodaje też, że w 2019 r. fundusze hedgingowe na rynku kryptowalut odnotowały aż 16,33 proc. zwrotu, podczas gdy tradycyjne fundusze hedgingowe tylko 10,4 proc.

Wszystko to składania inwestorów do sięgania po te instrumenty finansowe, które mogą pomóc w dywersyfikowaniu portfela inwestycyjnego. Przykładowo Chris Zuehlke, szef krypto-funduszu Cumberland uważa, że dziś to już tylko “kwestia czasu”, gdy na tym rynku pojawią się “duże banki” w roli pośredników między “klientami a dostawcami płynności takimi jak my”.

Zarówno Cumberland, jak i Galaxy Digital Mike’a Novogratza, to firmy, które zostały założone przez ludzi powiązanych z tradycyjnymi rynkami. Dziś grają oni po krytowalutowej stronie boiska. Novograt to były pracownik Goldman Sachs, a Cumberland zostało założone przez DRW, firmę handlową, która zajmowała się tradycyjnymi aktywami..

Inwestorzy instytucjonalni mają teraz też więcej możliwości inwestowania w bitcoiny i inne kryptowaluty. Wystarczy wspomnieć o Intercontinental Exchange, która to oferuje fizycznie rozliczane transakcje futures oparte na BTC. Takie inicjatywy zwiększają wiarygodność rynku i są niejako zaproszeniem dla dużych graczy.

Hossa na krytowalutach?

Możliwe, że obecna hossa cyfrowych walut doprowadzi do dalszego skoku zysków tego typu funduszy. Tym bardziej, że już w maju czeka nas halving, czyli podział nagrody za wykopanie nowego bloku w sieci BTC. Powinien doprowadzić do dalszego wzrostu kursu i może nawet nowej bańki na kryptowalutach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here