Naga Markets


Kod komputerowy
Photo by Markus Spiske on Unsplash

Wraz z załamaniem cen na rynku kryptowalut zmniejszył się koszt wymagany do przeprowadzenia ataku na blockchain, tzw. “ataku 51%”. Coraz bardziej realistyczne staje się zatem, że dokona tego jakiś złośliwy podmiot lub grupa, która przejmie większość mocy obliczeniowej.

Zaatakowanie sieci Bitcoin jest teraz o połowę tańsze niż miało to miejsce jeszcze w maju tego roku. Z kolei atak na Ethereum był wtedy pięć razy droższy niż ma to miejsce teraz.

7 tysięcy dolarów za atak na BCH

Atakowanie sieci wielkości Bitcoin lub Ethereum jest z pewnością znacznie trudniejsze ze względu na liczbę uczestników, ale nie wszystkie sieci mają tyle szczęścia. Teoretycznie wystarczy 36 USD, by przeprowadzić trwający godzinę atak na Bitcoin Private, wynajmując wystarczająco dużą mocy hashującą od słoweńskiej firmy NiceHash,  zgodnie z  danymi przedstawianymi przez strony internetowej crypto51.app, która śledzi koszty 51-procentowego ataku.

Inne coiny również wydają się dość podatne: podczas gdy godzinny atak na Bitcoin Cash (BCH) w maju kosztowałby ponad 72 tysiące USD, teraz na ten sam atak należałoby przeznaczyć jedynie 7.007 USD – ponad dziesięć razy mniej.

Zobacz też: Nowy algorytm sprawi, że mining kryptowalut na PC znów stanie się opłacalny

Poniżej znajdziesz także koszty ataku na inne kryptowaluty korzystające z algorytmu konsensusu Proof of Work (PoW):

Żródło: Crypto51.app | Dane z godz. 15:20 CET
Żródło: Crypto51.app | Dane z godz. 15:20 CET

Ponieważ NiceHash nie posiada mocy hashowania dla większych coinów, strona podaje również procent mocy hashowanie, która jest dostępna z NiceHash. Dla przykładu, możesz wypożyczyć tylko 1% mocy hashowania dla Bitcoina, ale już dla Bitcoin Private jest to ponad 3 tysiące procent – co w połączeniu z ceną 36 USD czyni takie wydarzenie jeszcze bardziej prawdopodobnym.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here