Naga MarketsThomas Tom Lee z funduszu FundstratSpoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że w wyniku trwających od 15 grudnia 2018 roku wzrostów cena BTC wzrosła o niemal 169% z 3122 USD do niemal 8400 USD. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że w mediach znów zaczęły pojawiać się śmiałe projekcje dot. przyszłej wyceny cyfrowego złota. Jedna z ostatnich należy do jednego z popularniejszych strategów Wall Street – Thomasa Lee.


Szef działu badań w Fundstrat Global Advisors stwierdził, że “kryptowalutowa zima” dobiegła już końca. Chcąc potwierdzić swoją tezę przytoczył on 13 sygnałów, z których pierwszy datowany jest na listopad 2018 roku a ostatni na 13-15 maja 2019 roku:

Wskazuje on tutaj m.in. na pierwszy od roku wzrost (r/r) ilości transakcji w łańcuchu blików czy pierwszą od 17 sierpnia 2017 r. aprecjację wskaźnika Bitcoin Misery Index (BMI) powyżej 67 pkt. Lee zwraca także uwagę, że wskaźnik BMI nigdy nie przekroczył tego poziomu w trakcie trwania rynku niedźwiedzia. Ponadto wskazuje się także na fakt, iż z początkiem kwietnia br. cena BTC po raz pierwszy od marca 2018 roku zamknęła się powyżej 200-dniowej średniej kroczącej a 23 kwietnia powstała formacja złotego krzyża, co oznacza, że 50-dniowa średnia krocząca przecięła od dołu 200-dniową średnią kroczącą.

Thomas Lee zauważa także znaczny wzrost wolumenu obrotów na rynku pozagiełdowym (OTC). Wskazuje on na informacje pochodzące od brokerów, którzy informują o 60-70 procentowym wzroście aktywności nowych klientów.

Te wszystkie elementy mają służyć jako potwierdzenie dla zmiany nastawienia rynku i początku kolejnej fali dynamicznych wzrostów. A jak przedstawia się obecna sytuacja na wykresie?

Złoty krzyż potwierdza zmianę trendu na BTC

Trzymając się założeń Thomasa Lee warto zwrócić uwagę, że od czasu przecięcia 200-dniowej średniej kroczącej minęło już 48 dni a od powstania formacji złotego krzyża 28 dni. W tym czasie cena BTC wzrosłą o ponad 80% docierając aż w okolice 8400 USD i póki co nic nie wskazuje na to, by tendencja ta miała nagle ulec zmianie.

Zobacz także: Bitcoin ponownie powyżej 8 tys. USD. Czy BTC dotrze do 9900 USD?


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWzrost notowań Bitcoina (BTC) przypomina formację “Boom and Bust” z 2017 roku, twierdzi JPMorgan Chase
Następny artykułPoniedziałkowy przegląd rynków – dolar największym przegranym sesji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here