Naga MarketsPrzeglądarka internetowa skupiona na prywatności swoich użytkowników Brave jest coraz bliżej zaoferowania prywatnej wyszukiwarki. Podmiot ogłosił w środę, że firma nabyła Tailcat, otwartą wyszukiwarkę opracowaną przez grupę, która wcześniej pracowała nad prywatnością wyszukiwania i produktami przeglądarkowymi w Cliqz. Działając pod większościowym holdingiem Hubert Burda Media, Cliqz zakończył swoje wysiłki na przeglądarce i technologii wyszukiwania w maju 2020 roku.

  • Przeglądarka Brave jest popularna wśród użytkowników kryptowalut za sprawą swojej prywatności oraz wbudowanymi płatnościami w cyfrowych aktywach
  • Przeglądarka mocno stawia na transparentność podając dane odnośnie do aktywności platformy w ujęciu miesięcznym oraz aktywności wokół kryptowaluty Basic Attention Token (BAT)
  • Użytkownicy przeglądarki oglądając reklamy mogą pozyskiwać darmowe tokeny BAT

Brave chce stworzyć własną wyszukiwarkę Internetową

Według zapowiedzi, Tailcat posłuży jako fundament dla nadchodzącego Brave Search – wbudowanej wyszukiwarki zaprojektowanej w celu umożliwienia prywatnego i przejrzystego surfowania w sieci.

Te artykuły również Cię zainteresują


Rynek złota z testem ważnego oporuPrezes i współzałożyciel Brave, Brendan Eich, stwierdził, że firma spodziewa się wprowadzić Brave Search do lata bieżącego roku.

– Brave pracuje teraz nad integracją tej technologii i udostępnieniem jej wszystkim jako Brave Search, najpierw poprzez wczesny dostęp dla testerów, a następnie do ogólnej dostępności jeszcze przed końcem lata – komentował Eich.

Przeglądarka Brave obecnie opiera się na głównych wyszukiwarkach zewnętrznych, oferując użytkownikom wybór pomiędzy popularnymi usługami, takimi jak DuckDuckGo i Startpage, jak również narzędziami głównego nurtu, w tym Google Search. Według Brave, “prawie wszystkie dzisiejsze wyszukiwarki są albo zbudowane przez firmy Big Tech, albo opierają się na wynikach tych firm”.

W przeciwieństwie do nich, Tailcat jest zbudowany na bazie całkowicie niezależnego indeksu i nie zbiera adresów IP ani danych osobowych w celu poprawy wyników wyszukiwania. Eich stwierdził, że programiści Tailcat pracowali nad wyszukiwaniem chroniącym prywatność “przez ostatnie siedem lat, podczas pracy w Cliqz, a następnie nad projektem Tailcat po zamknięciu Cliqz.”

Zapowiedź pojawia się chwilę po tym, jak Brave zanotował duży wzrost zainteresowania swoją przeglądarką, podwajając aktywną bazę użytkowników z 11 milionów miesięcznie do ponad 26 milionów. Pod koniec lutego Brave opublikował “BAT Roadmap 2.0”, ogłaszając plany firmy dotyczące zbadania użyteczności Basic Attention Token (BAT) dla wyszukiwarek. W ramach mapy drogowej firma pracuje również nad agregatorem DEX i funkcjonalnością NFT.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania biomed lublin | index dax | kurs pkn | kurs sp500 | forex waluty w czasie rzeczywistym |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here