Naga MarketsPoczątek roku przyniósł nie lada ożywienie na rynku kryptowalut. Zauważalne wzrosty dostrzec można bowiem na notowaniach Bitcoina, jak również większości popularnych altcoinów. W niektórych przypadkach aprecjacja liczona jest nawet w setkach procent. To wszystko sprawia, że o rynku tym znów zrobiło się głośno, w efekcie czego inwestorzy ponownie się nim zainteresowali.


Akcje Canaan wzrosły w środę o niemal 100%

Zainteresowanie to widoczne jest zarówno na samym rynku walut wirtualnych, jak również na notowaniach spółek z nim związanych.

Cena założonej w 2013 roku spółki Canaan będącej światowym liderem w projektowaniu i produkcji rozwiązań mikroprocesorowych ASIC wzrosły tylko w trakcie środowej sesji o 82,73% (choć w skrajnym momencie aprecjacja przekraczała 97%), przekraczając tym samym barierę 8 USD, co jest najwyższą wyceną spółki od początku grudnia 2019 r.

Jednym z czynników przemawiających za tak znacznymi wzrostami ma być zbliżający się wielkimi krokami halving BTC, w wyniku czego nagroda za wydobycie bloku zmniejszy się o połowę z 12,5 do 6,25 monet. Zdając sobie z tego sprawę, wielu górników rozważa bowiem wycofanie starego, mniej wydajnego sprzętu i zastąpienie go nowszym, co w natualny sposób może zwiększyć popyt na koparki produkowane m.in. przez Canaan, Bitmain czy MicroBT.

W rzeczywistości, ponieważ górnicy przewidują, że ich nagroda za wydobycie zostanie zmniejszona o połowę w maju, wielu z nich wycofało swoje stare urządzenia górnicze, generując wysoki popyt na sprzęt o wyższym współczynniku haszyszu i lepszej efektywności energetycznej wytwarzany przez takich producentów jak Canaan, Bitmain i MicroBT.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena ropy ponownie w dół. Winne najnowsze doniesienia z Chin
Następny artykułDolar w górę, kurs euro jednak z szansą na odbicie? Sytuacja techniczna EUR/USD, NZD/USD, USD/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here