Naga MarketsAuthor: Antana<br /> Creative Commons Attribution LicenseHandel na kryptowalutach staje się obecnie coraz bardziej popularny. Dynamiczne rozpowszechnianie handlu na tych instrumentach spowodowało, iż w pierwszym kwartale 2017 roku obserwowaliśmy dynamiczne wzrosty na najpopularniejszych coinach a cały rynek wzrósł o niemal 7 mld USD.


Tak zwane “blue chip” czyli kryptowaluty, których kapitalizacja przekracza 30 mln USD w Q1 2017 notowały dynamiczne wzrosty. Również na pozostałych kryptowalutach (szczególnie w ciągu ostatnich tygodni) zaobserwować można było dynamiczne wzrosty.

W stosunku do USD, w ciągu Q1 notowania wszystkich krypto walut wzrosły o 180,56%.

Największy wzrost w Q1 2017 zanotowały Decred (DCR) i Golem (GNT), które osiągnęły kolejno 2 410,60% i 835,5% wzrostów.

Źródło: CoinMarketCap.com

Obecnie największą parą handlową z DCR jest DCR/BTC a największym rynkiem handlowym DCR jest Poloniex. Najbardziej dynamiczne wzrosty ta waluta notowała pod koniec kwartału a najwyższą dzienną zmienność osiągnięto 27 marca br. i wyniosła ona 14,03 mln USD.

Bitcoin, który jest największą z kryptowalut w I kwartale 2017r. zyskał zaledwie 7,8% co jest zauważalnym spadkiem dynamiki wzrostu kursu tego instrumentu w stosunku do Q4 2016r. kiedy to wzrost wynosił 35,4%.

CoinMarketCap’s Bitcoin Dominance Index, który mierzy udział bitcoina w rynku, w stosunku do innych kryptowalut – spadł o blisko 20%, kończąc kwartał na poziomie 68%. Osłabiający indeks wskazuje, że inwestorzy coraz bardziej zaczynają interesować się alternatywnymi kryptowalutami.

Bitcoin coraz droższy

W momencie przygotowywani artykułu Bitcoin według giełdy Bitstamp wyceniany jest na około 1240USD. Mimo, że obecne wzrosty nie szokują dynamiką to warto wspomnieć, że tylko w ciagu ostatniego tygodnia BTC podrożał o 80USD.

Z technicznego punktu widzenia, jeżeli tylko tendencja wzrostowa zostanie utrzymana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 1290USD.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

BTCUSD Di

Decred z szansą na kontynuację wzrostów

Spoglądając na wykres DCR/BTC na giełdzie Poloniex widzimy, że po ostatnich dynamicznych wzrostach rynek wykonał zdecydowanie spokojniejszą korektę spadkowa i precyzyjnie przetestował pokonany wcześniej opór (teraz wsparcie) 0.0073, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. W dniu dzisiejszym pokonując poziom 0.0130 wybiliśmy górą z trwającej od 27 marca br. konsolidacji i w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji DCR być może nawet w okolice 0.0204.

DCRBTC H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUwaga na wybory we Francji. Marie Le Pen drastycznie osłabi EUR?
Następny artykułAmerykańskie spółki z sektora finansowego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

5 KOMENTARZE

 1. Świetne podsumowanie Panie Arkadiuszu 🙂
  Jak dla mnie bardzo dobry artykuł pokazujący dynamiczny rozrost rynku kryptowalut.
  A takimi wpisami jak “ovoxo” lub “jaja” to ja bym się wgl. nie przejmował 😉
  Najbardziej krzyczeć będą zawsze Ci którzy najmniej robią 😉
  Pozdrawiam

 2. ovoxo nigdy nie powiedziałem, że zarabiam tysiące procent. Nawet tytuł artykułu informuje, że “można było” a nie, że to zrobiłem. Jest to normalne podsumowanie sytuacji na rynku.
  Jeżeli ktoś chce mieć wgląd w to jak ja inwestuje to ma taką możliwość od bardzo dawna (https://www.arkadiuszjozwiak.pl/analizy – z prawej strony w oknie FB bądź bezpośrednio na FB).
  Od niedawna można również śledzić mój portfel oparty o strategię boxów. Pierwsze zyski zostały już zaksięgowane i opisane: https://comparic.pl/strategia-boxow-pierwsza-transakcja-nami/

 3. jak się dało tyle zarobić to czemuś gościu tyle nie zarobiłeś? coraz bardziej bezsensowne te wpisy robicie. Otwórz rachunek, zajmij pozycje, daj ludziom wgląd do parametrów pozycji i pokaż jak zarabiasz te tysiące procent szefie. Straszny bajzel, coraz więcej autorów typu “tu bym kupił, tam bym sprzedał”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here