Naga MarketsKryptowaluta TRON. Prognozy cenowe dla TRX na następne lata
Justin Sun, prezes TRON

Kurs kryptowaluty TRON (TRX) osłabił się o ponad 50%, po tym jak wzrósł do najwyższego poziomu w kwietniu. W skali roku nadal zyskuje jednak 200% i niedawno przekroczyło 51 milionów kont i ogłosiło nowe projekty rozwojowe. Jakie są powody, dla których TRON idzie w górę? Czy istnieje możliwość, aby cena jeszcze bardziej wzrosła?

  • W tym artykule przyglądamy się najnowszym osiągnięciom projektu i perspektywom przyszłej ceny TRON w oparciu o ostatnie prognozy.
  • Autorem oryginału są analitycy Capital.com. Sprawdź ofertę brokera już teraz!

TRON: Podstawowe informacje o sieci i jej kryptowalucie

TRON został założony w 2017 roku przez chińskiego przedsiębiorcę Justina Suna, byłego głównego przedstawiciela kryptowaluty Ripple (XRP) w Chinach. Zdecentralizowana platforma TRON koncentruje się na wymianie plików i treściach rozrywkowych.TRON przejął sieć wymiany plików BitTorrent w 2018 roku. BitTorrent uruchomił swoją własną natywną kryptowalutę BTT, w lutym 2019 r. na blockchainie TRON, wykorzystując swój standard TRC-10.

Dane z Tronscan pokazują, że całkowita liczba kont TRON przekroczyła 51 milionów, z ponad 2 milionami transakcji przetwarzanych dziennie.

25 sierpnia w obiegu było 71,66 mld monet TRX, z całkowitą podażą wynoszącej ponad 100,85 mld dol.. Firma posiada kapitalizację rynkową w wysokości 6,03 mld dol., zgodnie z danymi CoinMarketCap, co plasuje ją na 27. miejscu wśród największych kryptowalut pod względem całkowitej wartości.

Na dzień 20 sierpnia istniało ponad 10 milionów kont posiadających BTT – 20% wszystkich kont w sieci TRON.

W dniu 18 sierpnia dane z platformy danych blockchain CryptoRank wykazały, że całkowita wartość monet TRON zablokowanych na publicznym blockchainie TRON przekroczyła 10,1 mld dol., plasując go na trzecim miejscu za blockchainami Ethereum (ETH) i Binance Smart Chain (BSC).

Autor poleca również:

invest

Konsensus DPoS, dApps i NFT w sieci TRON

TRON wykorzystuje trójwarstwową architekturę – warstwę przechowywania, warstwę rdzeniową i warstwę aplikacji. W warstwie rdzeniowej TRON znajduje się kilka modułów, w tym inteligentne kontrakty, zarządzanie kontami i konsensus, zgodnie z białą księgą firmy, która oferuje TRON potencjał wzrostu.

TRON działa na konsensusie Delegated Proof-of-Stake (DPoS), w którym istnieje 27 super przedstawicieli (SR), którzy produkują bloki w ramach łańcucha. Co sześć godzin posiadacze kont TRX mogą zamrozić swoje konta i głosować na SR. Protokół generuje nowy blok co trzy sekundy, a każdy blok przyznaje 32 TRX dla SR. Proces ten pozwala na szybszą przepustowość niż w przypadku niektórych innych blockchainów.

Programiści mogą tworzyć aplikacje rozproszone (dApps) i dostosowane portfele na blockchainie. Inteligentne kontrakty umożliwiają TRON tworzenie nie-grywalnych tokenów (NFT). Deweloperzy ogłosili 23 sierpnia, że TRON dokonał strategicznej inwestycji o nieujawnionej kwocie w platformę DeFine social NFT. Finansowanie zostanie wykorzystane do opracowania „pierwszego rynku NFT w ekosystemie TRON i uruchomienia aukcji w najbliższym czasie”.

TRON ogłosił również, że sieciowy system przechowywania plików BTFS zostanie zintegrowany z DeFine we wrześniu. A TRON planuje rozszerzyć swój ekosystem NFT o APENFT.

TRX: historyczne notowania kryptowaluty

Cena TRX osiągnęła rekordowy poziom 0,3004 dol. w dniu 5 stycznia 2018 r. podczas silnego rajdu cen kryptowalut. Następnie rynki załamały się, a TRX zakończył rok w okolicach 0,01 dol. Trend osiągnął dno na poziomie 0,0088 dol. w dniu 12 marca 2020 r., obracając się wyżej, aby osiągnąć 0,02 dol. pod koniec roku, a następnie wybuchając do szczytu 0,1799 dol. w dniu 17 kwietnia, gdy rynki kryptowalutowe powróciły do wzrostów.

Wykres cen TRX. Źródło: Tradingview.com

Cena spadła do dołka 0,0468 dol. w dniu 22 czerwca, wzrosła do 0,0698 dol. w dniu 29 czerwca, a następnie spadła z powrotem do 0,04917 dol. w dniu 20 lipca przed ostatnim rajdem. 15 sierpnia TRX osiągnął 0,0951 dol., najwyższą cenę od 19 maja, po czym ponownie kroygował i w ciągu ostatnich 10 dni wahał się między 0,81 a 0,91 dol.

Jaka jest zatem przyszłość TRON? Jaką cenę wskazują najnowsze prognozy?

Prognoza kursu TRON (TRX): czy cena może powrócić do szczytów wszech czasów?

Analiza techniczna TRON z CoinCodex pozostaje neutralna, z monetą handlowaną w okolicach 0,0839 dol. w momencie pisania tego tekstu (25 sierpnia). Istniało 18 byczych wskaźników i 12 wskaźników dających niedźwiedzie sygnały.

Dywergencja średniej ruchomej (MACD) i wskaźniki momentum również pozostają neutralne, podczas gdy wskaźnik siły względnej (RSI) wynosi 72,20 wskazując, że TRON generuje sygnał sprzedaży. Wartość RSI powyżej 70 wskazuje, że aktywo jest wykupione, podczas gdy wartość poniżej 30 wskazuje, że jest wyprzedane. CoinCodex przewiduje, że cena TRON spadnie o prawie 8% do 0,0769 dol. do 31 sierpnia.

Prognoza TRX/USD z witryny prognozowania Wallet Investor jest bycza, przewidując, że cena wzrośnie z 0,0895 dol. na początku września do 0,116 dol. do końca 2021 roku. Następnie szacuje, że cena osiągnie 0,173 dol. do końca 2022 roku i prawie podwoi się do 0,344 dol. do końca 2025 roku.

Prognoza ceny TRX. Źródło: Capital.com

Prognoza ceny TRON od firmy DigitalCoin również przewiduje, że wartość rosła, ale w wolniejszym tempie. Prognozuje, że cena wyniesie średnio 0,1313 dol. w 2021 roku, wzrastając do 0,1469 dol. w 2022 roku i 0,2393 dol. w 2025 roku. W dłuższej perspektywie, przewiduje, że cena wyniesie średnio 0,3701 dol. w 2028 roku, osiągając szczyt na poziomie 0,4121 USD w tym okresie.

Prognoza ceny monety TRON z Coin Price Forecast sugeruje, że TRX pozostanie poniżej 0,30 dol. do końca dekady. Zakłada, że cena zakończy 2021 rok na poziomie 0,0913 dol., wzrośnie do 0,1331 dol. pod koniec 2022 roku, ale następnie ustabilizuje się wokół poziomu 0,16 dol. od 2023 do 2025 roku. Algorytm przewiduje, że cena wznowi swój wzrost w drugiej połowie dekady, osiągając poziom 0,2896 dol. do końca 2030 r., a w kolejnych latach przekroczy 0,30 dol..

Ważne jest, aby pamiętać, że rynki kryptowalut są niezwykle zmienne, co sprawia, że trudno jest dokładnie przewidzieć, jaka będzie cena monety w ciągu kilku godzin, a jeszcze trudniej jest podać długoterminowe szacunki.

W związku z tym analitycy i strony internetowe zajmujące się prognozowaniem mogą się mylić w swoich przewidywaniach. Zalecamy, aby zawsze przeprowadzać własne badania i brać pod uwagę najnowsze trendy rynkowe, wiadomości, analizy techniczne i fundamentalne oraz opinie ekspertów przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here