O polskim projekcie TecraCoin było przez ostatni okres ciszej. Okazuje się, że startup wytrwale pracował jednak na dalszymi działaniami. Teraz wiemy już, że jego kryptowaluta pojawi na jednej z największych giełd na świecie!
- Polski startup będzie listował swoje coiny na jednej z największych giełd krytowalut na świecie.
- Tokeny pojawią się na platformie Hotbit w IV kwartale br.
TecraCoin na HotBit
Projekt nowym osiągnięciem pochwalił się wczoraj na swoim profilu na Facebooku.
Te artykuły również Cię zainteresują
– Kryptowaluta TecraCoin (TCR) pojawi się na giełdzie kryptowalut Hotbit w IV kwartale 2020 roku. Wybraliśmy tę giełdę jako pierwszą ze względu na jej globalny zasięg i dostęp do azjatyckich rynków. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia modelu biznesowego spółki Tecra. Wdrażana platforma inwestycyjna będzie miała na celu tokenizację projektów badawczych, a według raportu World Intellectual Property Organization (WIPO), rynki takie jak Chiny, Japonia i Korea Południowa przodują w ilości patentów – mówi nam Krzysztof Bochenek, Blockchain Advisor w TecraCoin.
Jak dodaje, “według portalu CoinGecko, Hotbit Exchange jest jedną z najbardziej zaufanych giełd kryptowalut na świecie, z rankingiem “Trust Score” 9/10. Platforma inwestycyjna będzie działała na rynku regulowanym, dlatego wybór zaufanych partnerów jest kluczowy dla jej rozwoju.”
Dodajmy, że Hotbit jest jedną z 10 największych giełd na świecie pod względem dziennego wolumenu transakcji i wyprzedza największe platformy w tej dziedzinie.
Inwestycje w wynalazki
TecraCoin (TCR) to kryptowaluta, dzięki której możliwe będzie inwestowanie w projekty na platformie internetowej Tecra – skierowanej do inwentorów i inwestorów. Dzięki zastosowaniu technologii blockchain, inwestorzy będą mieli gwarancję bezpieczeństwa i transparentności ich inwestycji. Z drugiej strony, inwentorzy dostaną możliwość pozyskania kapitału na rozwój i komercjalizację swoich projektów.
Projekty listowane na platformie inwestycyjnej będą posiadały wysoki potencjał naukowy i będą nadawały się do urynkowienia. Przykładem jest żarówka grafenowa, redukująca emisję szkodliwego niebieskiego światła. W zamian, możemy korzystać z bardziej naturalnego światła, do którego przyzwyczaiła nas ewolucja. Dodatkowym atutem jest energooszczędny charakter wynalazku. Inne projekty to na przykład rower elektryczny lub gra komputerowa.
Zespół projektu składa się z ludzi od lat działających na rynku blockchain, IT i marketingu.
Dodatkowym wsparciem merytorycznym mają być osoby ze świata nauki.
Więcej o projekcie opowiadał nam rok temu Przemysław Karda. Zapis wywiadu z nim znajdziecie tutaj.
Autor poleca też:
- Kryptowaluty banków centralnych (CBDC) testowane przez Bank Japonii
- USA muszą mieć cyfrowego dolara – uważa jeden z senatorów
- Wenezuela straciła dostęp do swojego złota. Czy kupi bitcoiny?