Naga MarketsKryptowaluta shiba inu (SHIB) przekroczyła wartość platformy RobinhoodToken shiba inu (SHIB) wzrastał w środę o kilkadziesiąt procent, osiągając rekordową wycenę oraz kapitalizację rynkową przekraczającą 39 miliardów dolarów. Wartość rynkowa SHIB wyprzedziła w efekcie nie tylko dogecoina (DOGE), który jest pierwszym i oryginalnym pism cyfrowym aktywem, ale również wartość platformy tradingowej Robinhood (HOOD), która wynosi 30 miliardów dolarów.

  • SHIB pokonał również europejskich gigantów bankowych Societe Generale (28 miliardów dolarów) i Deutsche Bank (26 miliardów dolarów).
  • W czwartek notowania shiba inu odsuwają się od historycznych maksimów, kapitalizacja jednak utrzymuje się nad poziomem 32 miliardów dol.
  • Mocno zyskuje natomiast dogecoin, który dodaje 25% do swojej wartości.
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Shiba inu wart więcej niż Robinhood, szybko może jednak „wrócić do schroniska”

Chociaż kapitalizacja SHIB w tym momencie nadal utrzymuje się powyżej wartości rynkowej HOOD, to jak sugerują analitycy, rynek kryptowalut jest o wiele bardziej zmienny, a spekulacyjny token może w każdej chwili „wrócić do schroniska”.W momencie publikacji, kryptowaluta traci 6,5% i kosztuje 0,00007380 dol.. po wyjątkowo silnym rajdzie z ostatnich dni. Wzrost ceny SHIB, nazwanej na cześć tej samej rasy psów, która zainspirowała kryptowalutę-mema dogecoin (DOGE), nastąpił po tym, jak petycja o dodanie kryptowaluty do platformy Robinhood zyskała ogromną popularność.

– Rynek kryptowalut miał skupić się Ethereum 2.0 i bitcoinowych funduszach ETF, ale rynek detaliczny zafiksował się na punkcie shiba inu – komentował Edward Moya, starszy analityk rynków Oanda.

Dane dotyczące ruchu na Comparic.pl w przypadku artykułów związanych z kryptowalutą SHIB również to potwierdzają

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Robinhood miał zapowiedzieć notowanie SHIB podczas konferencji prasowej

We wtorek analitycy Wall Street przycisnęli do muru kierownictwo Robinhood w trakcie telekonferencji zadając pytania, kiedy firma rozważy notowanie dodatkowych kryptowalut na swojej platformie. 

– Słyszymy od klientów, że chcą więcej monet. Jesteśmy bardzo uważni i staranni w tej przestrzeni. To ewoluuje z perspektywy regulacyjnej. Pojawiło się wiele pytań dotyczących monet na innych platformach jako potencjalnie niezarejestrowanych papierów wartościowych – powiedział dyrektor finansowy Jason Warnick podczas telekonferencji wynikowej.

– Uważamy, że jest to właściwa rzecz, nie tylko dla akcjonariuszy i dla firmy, ale także dla klientów, aby upewnić się, że stosujemy ten sam rodzaj staranności dla wszystkich nowych monet. Naprawdę słyszymy naszych klientów i chcą więcej funkcji, więc będziemy pracować tak szybko, jak to możliwe z odpowiednią równowagą bezpieczeństwa i zgodności, aby upewnić się, że nie popełniamy tutaj błędów – dodał

Twitter był w tym tygodniu pełen spekulacji, że Robinhood może poddać się presji i dodać SHIB do swojej platformy. Informacja taka jednak się nie pojawiła

Niektórzy analitycy obawiają się, że nagłe zainteresowanie SHIB może być oznaką gorączkowej spekulacji i że krach wartości tokenu może doprowadzić do szerszego odwrotu od rynków kryptowalutowych.

Wartość SHIB przewyższyła wartość dogecoina w środę, w czwartek sytuacja wraca jednak „do normy”.

Na początku tego roku, szał spekulacji na DOGE poprzedził załamanie cen bitcoina i innych kryptowalut, które trwało kilka miesięcy.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here