Naga MarketsPrezydent Wenezueli Nicolas Maduro złożył w tym tygodniu szereg oświadczeń dotyczących cyfrowej waluty swojego kraju. Zapowiedział ogłoszenie petro walutą krajową.


Został również opublikowany nowy dokument pokazujący, że petro nie jest już w 100% wspierane przez zasoby ropy naftowej. Kryptowaluta ma ponoć również zabezpieczenie w niektórych innych zasobach naturalnych Wenezueli.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tworzymy historię!

Maduro uważa, że „Wenezuela tworzy historię”.

– Dziś robimy krok naprzód, wprowadzając petro jako walutę krajową i platformę dla wzmocnienia naszej suwerenności finansowej – ogłosił.

Polityk oświadczył też, że e-waluta “w przeciwieństwie do innych cyfrowych walut nie musi być wydobywana, ponieważ ma już wartość; jest chroniona wenezuelskim ropą i bogactwem górniczym.”

Copy of Dash?

Po wypowiedziach prezydenta opublikowano nową wersję dokumentacji petro. Wynika z niej, że waluta używa algorytmu X11 Dash w kwestii Proof of Work. Ponadto korzysta z systemu masternoda do weryfikacji Pro-of-of-Stake. Ten system hybrydowy będzie wykorzystywał 4-megabajtowe bloki.

Twórcy białej księgi projektu opisując podstawowe pojęcia technologii stojącej za monetą, zaczerpnęli informacje bezpośrednio z dokumentacji Dash i Bitcoina.

“Nowy token, petro Wenezueli, jest rażącym klonem Dasha”, napisał na Twitterze Joey Zhou czytając dokument.

Lekarstwo na inflację?

Ponadto waluta nie jest już całkowicie wspierana przez beczkę oleju. Zamiast tego zabezpieczeniem jej ceny jest 50 procent wartości ropy, 20 procent złota, 20 procent żelaza i 10 procent diamentu.

Maduro twierdzi też, że petro już na sześciu giełdach. Nie podaje jednak ich nazw…

“Wszyscy Wenezuelczycy będą mieli dostęp do petro, a przez to do międzynarodowych zakupów” – cytują prezydenta media. Maduro twierdzi, że “monety petro są obecnie legalnym substytutem dolarów w transakcjach na rynku nieruchomości, a także w płaceniu za towary, takie jak bilety lotnicze, hotele i tym podobne. ”

Wenezuelscy oficjele mają nadzieję, że petro “zneutralizuje” zagrożenie czarnymi rynkami i mafiami pieniężnymi w całym kraju. Minister spraw zagranicznych Jorge Arreaza został zacytowany, mówiąc dziennikarzom, że “takie mafie pieniężne są powszechnie oskarżane o spadek wartości bolivara wenezuelskiego, dodatkowo pogarszając gospodarcze problemy narodu”.

Wenezuela uruchomiła niedawno nową walutę narodową o nazwie suwerenny bolivar. Agencja prasowa stanu AVN ogłosiła:

“Każda jednostka kryptowaluty będzie odpowiadać 3600 suwerennym bolivarom i będzie punktem odniesienia dla ustalania wartości pracy, ceny usług i dóbr konsumpcyjnych – jednej z jednostek rachunkowych, która będzie rządzić krajem.”

Więcej na temat petro przeczytacie TUTAJ.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here