Naga MarketsIkona Facebook na iOSKryptowaluta Facebooka może zapewnić firmie dodatkowe przychody w wysokości 19 miliardów dolarów do 2021 r., jeśli wszystko zbiegłoby się z przewidywaniami. Taką prognozę przygotował brytyjski bank Barclays.

Jak wynika z publikacji CNBC, analityk Barclays, Ross Sandler przewiduje, że w przypadku emisji kryptowaluty “Facebook Coin”, firma uzyskałaby conajmniej 19 miliardów dolarów dodatkowych przychodów do 2021 roku.

Ross Sandler swoją analizę opiera na sukcesie Google Play, który podobno zarabia 6 USD na jednym użytkowniku. Jeśli Facebook przyjąłby podobne zastosowanie do swojej platformy płatności, jego roczne przychody wzrosną o 19 mld USD. Gigant mediów społecznościowych ma nieco ponad 3 miliardy użytkowników.

Akcje Facebooka zyskałby na tym posunięciu?

W analizie Sandlera widać te zmianę nastawienia do notowań akcji Facebook. Dzięki Facebook Coin, firma może zyskać więcej źródeł przychodów, które „są bardzo potrzebne na tym etapie narracji firmy”, dodał analityk Barclays.

„Wszelkie próby generowania strumieni przychodów poza reklamami, zwłaszcza tymi, które nie nadużywają prywatności użytkowników, mogą być dobrze odbierane przez udziałowców Facebooka” – powiedział Sandler.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Mikropłatności i przelewy krajowe pierwszą funkcjonalnością

Analityk Barclays stwierdził, że kryptowaluta Facebooka może być jednocelowym aktywem cyfrowym podobnym do Venmo.

„W oparciu o nasze badania, pierwsza wersja Facebook Coina może być kryptowalutą przeznaczoną do jednego celu, dla mikropłatności oraz krajowych przelewów bezpośrednich p2p, bardzo podobną do dzisiejszego Venmo”.

Zobacz również: Theresa May wynegocjowała nowe porozumienie w sprawie Brexitu

W ubiegłym roku współzałożyciel Facebooka, Mark Zuckerberg powiedział, że planuje rozwiązać problemy występujące w przestrzeni kryptowalut. Miliarder uważa, że ​​zagadnienia bezpieczeństwa i skalowalność są częścią problemów, które sprawiają, że ludzie odsuwają się od krypto.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here