Naga MarketsCreative Commons autor: Franco Bouly

Facebook oraz pozostali partnerzy Stowarzyszenia Libra ujawnili w ubiegłym tygodniu white paper oraz inne szczegóły dotyczące nowej kryptowaluty, której start przewidziano na 2020 rok. Projekt może mieć duży wpływ na system finansowy, co przyciągnęło zainteresowanie europejskich regulatorów.

Jak napisał ostatnio na swoim facebookowym profilu Mark Zuckerberg: “Misją Libry jest stworzenie prostej globalnej infrastruktury finansowej dla ludzi z całego świata”. CEO Facebooka chcę dać dostęp do mobilnych pieniędzy ludziom na całym świecie, także tym, którzy dziś nie korzystają z tradycyjnych banków lub usług finansowych.

FCA potrzebuje więcej informacji

Na temat projektu Libra wypowiadał się m.in. Andrew Bailey, dyrektor wykonawczy Financial Conduct Authority. Przed brytyjską komisją parlamentarną, Bailey mówił o konieczności zebrania dodatkowych informacji dotyczących LibraCoin, tak by móc zrozumieć czym w istocie jest projekt.

Jako, że projekt może mieć duże znaczenie dla polityki publicznej, bez dalszych ujawnień trudno będzie mu uzyskać zielone światło od brytyjskiego regulatora. Także Domenico Gammaldi, szef nadzoru rynku i systemu płatniczego Banku Włoch wzywa Facebooka do przekazania dalszych informacji na temat LibraCoina.

Ponadto, zarówno europejscy jak i amerykańscy prawodawcy wyrażają obawy o prywatności i domagają się nadzoru w celu zapewnienia, że kryptowaluta ​​nie zagrozi systemowi finansowemu ani nie zostanie wykorzystana do prania pieniędzy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Mark Carney o LibraCoin

W minionym tygodniu, głos w sprawie LibraCoin zabrał szef Banku Anglii – Mark Carney. Podczas spotkania w Portugalii stwierdził, że ma w “otwarty umysł” w kwestii użyteczności kryptowaluty Facebooka i całego ekosystemu LibraCoin.

Carney dodał, że brytyjski bank centralny dokładnie przeanalizuje plan płatności kryptograficznych Facebooka i będzie współpracował w tym celu z globalnymi regulatorami, w tym z krajami G7, Bankiem Rozrachunków Międzynarodowych, Międzynarodowym Funduszem Walutowym oraz Radą Stabilności Finansowej.

Zobacz też: Bitcoin SV to miasto pełne duchów. Większość wolumenu BSV pochodzi ze 100 największych transakcji

Prezes Banku Anglii zastanawiał się też, w jaki sposób Facebook byłby w stanie zapewnić środki przeciwdziałające praniu pieniędzy, jednocześnie chroniąc prywatność danych użytkowników.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here