Naga Markets



W dzisiejszej odsłonie kryptotradingu przyjrzymy się wykresom pięciu największych kryptowalut pod względem kapitalizacji. W tym momencie (stan na 10:40, 15 grudnia) są to w kolejności rosnącej Litecoin, Bitcoin Cash, Ripple, Ethereum oraz Bitcoin.

Źródło: Coinmarketcap.com

Zdecydowana większość z nich znalazła się w przeciągu ostatnich sesji na rekordowych maksimach, pomimo tego, spróbujemy zidentyfikować potencjalne wsparcia i opory.

Litecoin – konsolidacja w przedziale prawie 100 dolarów

Po rozrysowaniu ATH tuż nad poziomem 340 USD, notowania LTCUSD na giełdzie Bitstamp korygują kolejną sesję z rzędu, testując w formie popytowego pin bara poziom 250 USD. Wybicie obecnego ruchu bocznego dołem i jego test od drugiej strony będzie oznaczać szansę większej korekty. Dopóki to jednak nie nastąpi warto rozważać inwestowanie na odbicia od zakresów konsolidacji:

BTC/USD H4

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin Cash – próba powrotu nad 2 tysiące USD

W trakcie czwartkowej sesji BCH próbował powracać nad poziom 2 tysięcy dolarów, który testowany był w pierwszej połowie listopada. Wybicie okazało się jednak nieskuteczne i psychologiczny pułap nadal pełni rolę oporu. Po drodze możemy wyznaczyć również pomniejszy, krótkoterminowy opór na 1777.00.

BCH/USD H4

Od strony południowej notowania mogą liczyć natomiast na wsparcie linii trendu oraz zaznaczonej na zielono strefy popytowej w okolicach 1200.00.

Ripple – rekord kapitalizacji i historyczne maksima

O notowaniach XRPUSD pisaliśmy już we wcześniejszym artykule informującym o nowym ATH. W tym momencie waluta posiada trzecią największą kapitalizacją na rynku kryptowalut, a ostatnie re-testu strefy 0.70-0.65 sugerują, że Ripple czuje się na nowych poziomach całkiem dobrze. Aby mówić o dalszym wzroście niezbędne będzie pokonanie oporu 0.8600.

XRP/USD H1

Ethereum – bezpieczna przystań rynku kryptowalutowego?

ETH to jedna z tych walut, która w ostatnich dniach dało impuls całemu rynkowi cyfrowych tokenów, pomagając mu w ustanowieniu rekordowej łącznej wartości powyżej $500 miliardów. Coraz częściej to właśnie Ethereum nazywane jest bezpieczną przystanią świata kryptograficznych tokenów. Po dwóch dniach prób pokonania poziomu 700.00, notowania jednak korygują i pierwszy istotniejszy poziom wsparcia (oprócz okrągłych poziomów odgrywających rolę psychologiczną), możemy identyfikować dopiero pod 520.00 lub nawet niżej, na 480.00 (opór bowiem blokował cenę ETH przez kilkanaście sesji).

ETH/USD D1

Bitcoin – nowe ATH właśnie ustanowione?

W momencie przygotowywania powyższego tekstu notowania BTC/USD na luksemburskiej giełdzie Bitstamp tuż po godzinie 11:00 pokonały dotychczasowe ATH rozrysowane 12 grudnia. Cena w tym momencie ponad 17500.00 USD. Do końca sesji jednak nadal sporo czasu i z zasady nie analizuje się otwartych świec, w związku z czym w grze nadal pozostaje kilkudniow konsolidacja w przedziale 1500 USD:

BTC/USD D1



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here