Naga Marketskryptotrading bitcoin przeglad kryptowalutKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart niespełna 190 mld$. W codziennych analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Cyklicznie jak co poniedziałek przyjrzymy się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach “weekly” (W1).

Bitcoin

To był bardzo udany tydzień dla posiadaczy Bitcoina, kurs urósł o ponad 25% i przekroczył barierę 5 tyś dolarów, takich wahań nie obserwowaliśmy od listopada ubiegłego roku. Tak jak pisałem w poprzednim komentarzu, to były ważne momenty z punktu widzenia analizy technicznej, bowiem kurs znalazł się wówczas na przecięciu linii trendu spadkowego. Dziś już wiemy, że uporał się z tym dynamicznym oporem. To wybicie neguje scenariusz flagi jako formacji kontynuacji spadków. Najbliższy poziom oporu bardzo dobrze widoczny to okolica 6 tyś dolarów czyli dołków z lipca i sierpnia 2018 roku, kurs BTC może jednak korygować część wzrostu. Szybkie wsparcie to połowa świecy W1 czyli 4700 dolarów, niżej to podstawa świecy czyli okrągłe 4 tyś.

bitcoin

TRON

Warto powrócić do sytuacji technicznej Trona, gdzie poprzedni tydzień również zakończył się pokaźnym wzrostem. Warto też zwrócić uwagę w szerszym kontekście na kształtującą się odwróconą głowę z ramionami a szczególnie jej prawe ramię. Obecnie doszło tu do wybicia z wąskiego kanału, co potwierdza wzrostowe zapatrywania na kolejne tygodnie. Kurs pozostaje jednak nadal w szerokim zakresie świecy z pierwszego tygodnia roku 2019 i dopiero po jego wybiciu będzie można mówić o nowym trendzie. Najbliższe wsparcie to 0,025, natomiast pierwszy opór to 0,035. Oscylator w strefie neutralnej pozwala na kontynuację ruchu.

Bitcoin Cash

Kryptowaluta jest największym wygranym ostatniego tygodnia (wśród top10), zmienność wyraźnie zagościła i tutaj. Token zyskał blisko 90% co oznacza niemal podwojenie swojej wartości. Takich przypadków w kolejnych tygodniach możemy mieć więcej, szczególnie na bardzo zdołowanych projektach, należy jednak podchodzić do tego bardzo selektywnie. Kilkunastotygodniowa konsolidacja zapowiadała silny ruch. Kurs znalazł się już blisko oporu ~400 dol. gdzie mamy połowę ostatniego spadku, jest jeszcze co prawda niewielki potencjał do wzrostu. Najbliższe wsparcie to połowa świecy W1 265 usd oraz240 usd. Oscylator ma jeszcze miejsce do wzrostu.

bitcoin cash

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJP Morgan: Inwestorzy giełdowi patrzą na złe wskaźniki, jeszcze 12 miesięcy wzrostów?
Następny artykułCena ropy WTI wzrosła już o ponad 51%! Jest najdroższa od 5 miesięcy
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here