Naga Marketskryptotrading bitcoin przeglad kryptowalutKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart niespełna 140 mld$. W codziennych analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Cyklicznie jak co poniedziałek przyjrzymy się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach “weekly” (W1).

Bitcoin

Dołek z połowy grudnia ciągle jest utrzymany i od tamtej pory świece tygodniowe kształtują coraz wyższe minima cenowe. Może to oznaczać że presja podaży jest słabsza i możemy mieć do czynienia z pełzającym wzrostem. Powstała formacja Inside Bar oznacza jednak niezdecydowanie. Wybicie nad 4270 dolarów będzie oznaczać chęć kontynuacji wzrostów, cena wówczas powróci do klina z którego wyszła w listopadzie ub. roku. Tak pozytywny impuls mógłby doprowadzić do testu górnego ograniczenia klina, który dziś przebiega w okolicy 5,5 tyś dolarów. Alternatywnie spadkowa formacja price action w tym rejonie może zapowiadać reakcję podaży, najważniejsze jednak pozostaje wsparcie 3600 USD.

Ethereum

Walor ma za sobą trzy tygodnie zwyżek, za każdym razem poprawiając maksima świec W1, od dołka będzie to niespełna 100 procent. Tym samym ETH powrócił na drugie miejsce względem kapitalizacji. Kurs zbliża się już do strefy oporu ukształtowanej przez knot świecy W1 z pierwszej połowy września. Obszar 170-200 dolarów będzie stanowił ważny bastion dla niedźwiedzi, szczególnie w kontekście nadchodzącego forka. Wskaźnik Stochastic odbija od poziomu 20 i rusza na północ, podobna sytuacja miała miejsca podczas 5-tygodniowej korekty wzrostowej w kwietniu. Wówczas dotarł on do okolic 50 punktów, dlatego istnieje szansa na powtórkę, choć procentowo potencjał został już niemal wyczerpany (skala logarytmiczna).

Przegląd kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

XRP

Nieco gorzej technicznie wygląda sytuacja na XRP, gdzie dwa tygodnie temu dostaliśmy ostrzeżenie w postaci wysokiego knota świecy W1. Od tamtej pory kupujący nie mogą się podnieść, jak gdyby “przyklejeni” do 0,36/37 USD. Pokonanie wsparcia na 0,33 potwierdzi negatywny układ z potencjałem spadku do 0,25 a w konsekwencji do okrągłego 0,10 USD jako punkt D formacji harmonicznej. Dopiero wówczas spodziewałbym się większego odreagowania na tym walorze. W dalszym ciągu kluczowa pozostaje zielona strefa wsparcia.


Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin wraca ponad poziom 4 tysięcy dolarów
Następny artykułAUD/USD realizuje cele spadkowe
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here