Naga MarketsNiesłabnącą popularnością cieszą się w ostatnich tygodniach kryptowaluty, cały rynek wart jest ponad 250 mld$. W codziennych analizach, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na polskiej giełdzie BitBay.


Dziś przyjrzymy się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach W1.

Bitcoin

Po ostatnich wzrostach nie ma już śladu, Bitcoin odwrócił się po dotarciu do 8500 dolarów i w ubiegłym tygodniu stracił ponad 15%. Na świecach tygodniowych mamy więc klasyczne odwrócenie trendu ze wzrostowego na spadkowy, warto zatem obserwować poziomy 7400 dolarów  oraz 7500 który stanowi połowę podażowej świecy W1.

W dodatku cena BTC ponownie spadła poniżej linii trendu spadkowego poprowadzonej po wierzchołkach z marca i kwietnia. Pozytywną informacją płynącą z wykresu może być fakt, że spadki odbyły się na mniejszym wolumenie aniżeli na świecy wzrostowej.

BTCUSD, W1

Ethereum

Podobnie spadkowo wygląda wykres drugiej kryptowaluty świata. Nie udał się tu atak na 500 dolarów, a utrzymanie powyżej 450$ również stanowiło problem dla kupujących. Tym samym kurs obniżył się chwilowo poniżej czerwcowego dołka, a niedźwiedzie zaakcentowały ten ruch wymowną świecą spadkową. Ponadto obie linie trendu znajdują się powyżej aktualnych notowań Ethereum, doszło tu również do wybicia z formacji “inside bar”.

Spoglądając nieco dalej notowania ciągle znajdują się w zakresie świecy z kwietnia tego roku, która pokazała istotne średnioterminowe ekstremum. Dopiero pokonanie tej strefy wraz z rosnącą amplitudą wahań otworzy drogę na południe do 300 dolarów.

ETHUSD, W1

Bitcoin Cash

Spoglądając na czwartego na liście topowych kryptowalut BCH, widać , że spadki nie oszczędziły również i tego waloru. 15-procentowa przecena sprowadziła notowania znów w rejon 700 dolarów, to także zakres tygodniowej świecy która tworzy tegoroczne minima. Trwalsza poprawa może zagościć dopiero po pokonaniu 850 dolarów w górę. Pozytywnym aspektem dla kursu jest spadający wolumen na spadkach, który był wyraźnie niższy od dwóch poprzednich rosnących “tygodniówek”.

BCHUSD, W1

XRP

Token sygnowany przez firmę Ripple, pozostaje od dobrych kilku tygodni pod kluczowym dołkiem z kwietnia 2018 roku, sprzedający jednak nie potrafią zrobić z tej sytuacji użytku, czego efektem jest wąska amplituda wahań. Faktem jednak jest że kolejny tydzień dołki są pogłębiane. Możliwa poprawa dopiero po trwałym wyjściu nad 0,4800$; natomiast ważne wsparcie to dopiero rejon 0,320$.

XRP, W1

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here