Naga MarketsBitcoin na liściachKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart niespełna 190 mld$. W codziennych analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Cyklicznie jak co poniedziałek przyjrzymy się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach “weekly” (W1).

Bitcoin

Poprzedni tydzień zakończył się na inwestorów na bitcoinie pomyślnie, BTC zyskał solidne 10 procent i znalazł się najwyżej od 19 listopada kiedy to w tydzień kurs spadło o niemal 30 proc. Odbicie od tegorocznych minimów jest już znaczące i sięga 75%, tymczasem notowania znalazły się w ciekawym miejscu o którym wspominałem od kilku tygodni. Chodzi oczywiście o poziomy z sierpnia, czerwca i lutego ubiegłego roku czyli obszar rozciągający się wokół 6 tyś dolarów. Warto obserwować to miejsce w kontekście następnych tygodni, jej gwałtowne przełamanie w górę będzie świadczyło o sile kupujących, wszak kolejne świece W1 tworzą coraz wyższe minima.

Dopóki ta sytuacja się nie odwróci wstrzymałbym się z decyzjami o krótkich pozycjach przynajmniej w tym interwale. Najbliższe wsparcie w połowie poprzedniej świecy czyli ok 5444 usd, kolejne dopiero przy 4700 usd. Oscylator stochastyczny nadal w strefie wykupienia, nie daje jednak sygnału sprzedaży.

btc w1

Bitcoin Cash

Na BCH kilka ostatnich tygodni to przystanek poniżej 300 dolarów, celowo piszę przystanek bowiem sytuacja techniczna wskazuje na dalszy wzrost. Oscylator nie dotarł tutaj jeszcze do strefy wykupienia co także daje nadzieje na kontynuację trendu. Spadek do 240 dolarów idealnie pokrywa się ze spadkiem w końcówce grudnia, kiedy to po pierwszym ataku byka doszło do kilkunastotygodniowej korekty. Obecnie nie spodziewam się aż tak długiego marazmu, gdyż przebieg korekt nie może być taki sam biorąc pod uwagę teorię fal Eliotta.

Ubiegły tydzień to solidny wzrost przekraczający 15%, negujący poprzednią spadkową świecę. Brak tu jeszcze kropki nad i w postaci pokonania 312 usd. Gdyby ta sztuka się udała w tym tygodniu, jestem zdania że strefa oporu zaznaczona tu na czerwono byłaby w niedługim czasie pod ostrzałem. Moglibyśmy tu zobaczyć powrót do 61,8% czyli ok 440 usd.

bch w1

Decred

Ta kryptowaluta rzadko przeze mnie analizowana, szczególnie w podsumowaniu tygodniowym, zwraca uwagę ostatnio relatywną siłą. Kurs utrzymuje się tu bowiem konsekwentnie powyżej 24 dolarów. Poprzedni tydzień to niezła zaliczka dla byków w wysokości +10% a ostatni miesiąc to wyciąganie cen wyżej. Akcja cenowa ma tu bardzo bierny charakter aby nie powiedzieć rachityczny, zarówno konsolidacja na przełomie roku i jak i obecnie budowane podejście. Spodziewam się tu krótkoterminowej kapitulacji niedźwiedzi i ruchu w okolicę 40 dolarów. Wpisuje się to w zakres poprzedniej korekty wyższego rzędu z ubiegłego roku, rozciąga się natomiast ona w czasie, dlatego może to być podłoże do budowania nowego trendu długoterminowego. Oscylator jest już dość wysoko nie ma jednak bezpośredniego sygnału do sprzedaży, byki mogą wspinać się po niebieskiej linii trendu.

decred, w1

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRynek giełdowy w USA na początku nowego tygodnia
Następny artykułLaureat Nobla z ekonomii twierdzi, że „powinnyśmy wyłączyć kryptowaluty”
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here