Naga MarketsNiesłabnącą popularnością cieszą się w ostatnich tygodniach kryptowaluty, cały rynek wart jest ponad 280 mld$. W codziennych analizach, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na polskiej giełdzie BitBay.


Dziś przyjrzymy się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach W1.

Bitcoin

Kryptowaluta kończy miesiąc z dobrym wynikiem, w lipcu kurs podniósł się o ponad 25% a w najlepszym momencie Bitcoin zyskiwał 33%. Ostatni tydzień to kontynuacja wzrostów, na którym doszło do zamknięcia nad liniami trendu. Gdyby miała powtórzyć się sytuacja z kwietnia, to zasięg wzrostowej korekty mógłby doprowadzić do 9200 dolarów, nieco wyżej przy 10 tyś znajduje się istotne ekstremum.  W trendzie wzrostowym ważne będą minima świec W1, a więc kurs nie powinien już zbliżać się do 7300 dol.

BTCUSD, W1

ETH i ETC

Od kilku tygodni trwa tu walka o wygenerowanie impulsu a zakres wahań jest coraz mniejszy, co doprowadziło to tego, że w lipcu kurs podniósł się o zaledwie 2%. Po nieudanym ataku na poziom 500 dolarów, na świecach tygodniowych rysuje się “inside bar”, jednak należy pamiętać, że obowiązuje tu szersza konsolidacja między 400 a 500 dol. Rolę strefy wsparcia pełni tu W1-ka następująca po tegorocznym dołku.

ETH

Podobna sytuacja ma miejsce na “classic’u”, gdzie również doszło do zatrzymania, z tą różnicą jednak, że zakres konsolidacji wpisuję się w formację Shark32, ograniczoną od góry poziomem 19 dolarów a u dołu 15,70, który urasta tu do miana średnioterminowego wsparcia. Po wybiciu górą możemy tu zobaczyć 23 dolary za token, alternatywnie  w razie zejścia dołem, cena może zbliżyć się do 10 dolarów.

ETC

Stellar

Po serii pozytywnych informacji, na tle konkurencji pozytywnie wyróżnia się Stellar, który od początku lipca zyskuje na wartości o połowę a na moment cena podrożała aż o 75%. Patrząc na szerszy układ, notowania plasują się w połowie zakresu, co skłania do korekty (widać oznaki zatrzymania), lecz z drugiej strony historia uczy, że rajd w górę może być dynamiczny. W przypadku kontynuacji wzrostów na rynku, ten walor powinien sprawować się jednak relatywnie lepiej.

STR, W1tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPKP Cargo podało wstępne wyniki – 90 mln zł zysku w pierwszej połowie 2018 r.
Następny artykułEx-trader UBS szuka zwolnienia z zarzutów w wartej $6 mld sprawie
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here