Naga MarketsNiesłabnącą popularnością cieszą się w ostatnich tygodniach kryptowaluty, cały rynek wart jest już ponad 300 mld$. W codziennych analizach, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na polskiej giełdzie BitBay.


Dziś przyjrzymy się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach W1.

Bitcoin

BTC nie może zaliczyć tygodnia do udanych, spadek był tu dwucyfrowy i wyniósł 14%, notowania szybko zbliżają się do linii wsparcia pociągniętej po tegorocznych minimach. Utrata tych dołków może przerodzić się w dłuższą falę spadkową z celem ok 4500-5000 dolarów. Dopiero trwalsze wyjście powyżej 8 tyś pozwoli myśleć o wzrostach.

BTCUSD, W1

Ethereum

Podobna sytuacja na kursie Ethereum, jednak tu spadki były bardziej pokaźne, ETH stracił 20% w ubiegłym tygodniu. Złożyło się na to m.in wybicie dołem z 3-świecowej formacji Shark32, o której wspominałem w ostatnim przeglądzie tygodniowym. Obecnie kurs reaguje na okrągły poziom 500 dolarów, który sąsiaduje z długoterminową linią trendu, sto dolarów niżej znajdują się tegoroczne minima. Zauważalna poprawa dla byków będzie możliwa po wyjściu nad 700 dolarów.

ETHUSD, W1

Litecoin

Pod mocną presją sprzedawców jest Litecoin, który podczas ostatniego tylko tygodnia obniżył się o 15%. Niewiele brakuje do testowania tegorocznych minimów, wyłamanie dołem mogłoby doprowadzić do spadku w rejon nawet 65 dolarów. Wtedy ukształtowałaby się struktura harmoniczna, jednak po drodze jest jeszcze silne wsparcie wokół 100 dolarów, którego nie można ignorować.

LTCUSD, W1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 28.05.2018
Następny artykułNajstarsza giełda kryptowalut z nową platformą już w czerwcu
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here