Naga Marketskryptotrading bitcoin przeglad kryptowalutKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart niespełna 130 mld$. W codziennych analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Cyklicznie jak co poniedziałek przyjrzymy się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach “weekly” (W1).

Bitcoin

Poprzedni tydzień był całkiem udany na rynku kryptowalut, sam Bitcoin urósł niemal 2% choć wzrosty zostały znacznie uszczuplone na wczorajszej sesji, kiedy do głosu doszły niedźwiedzie. Tylko w niedziele z kapitalizacji wyparowało ponad 10 mld dolarów, mimo to na wykresie tygodniowym powstała świeca wzrostowa. Takie odrzucenie z tej perspektywy czasowej również było uzasadnione, sprzedający reagują na spadkową linię trendu broniąc się przed powrotem do klina. Jeśli niedzielny atak był tylko korektą (realizacja zysków z tygodnia) możemy zobaczyć jeszcze ruch do góry w przeciwnym wypadku zejście poniżej 3615-3000 USD będzie oznaczało powrót do spadków. Pierwszy opór 4 tyś dolarów jako 50% knota świecy W1.

bitcoin, w1

Ethereum

W przypadku drugiej kryptowaluty sytuacja techniczna wygląda bardziej dynamicznie, zarówno wzrost (25%) jak i spadek były mocniejsze, ostatecznie tydzień kończymy niewiele pod kreską, lecz z tej perspektywy oznacza to porażkę byków. Średnioterminowo kurs ETH znajduje się w środku kanału, obecnie bliżej dolnego ograniczenia, które powinno stanowić dynamiczne wsparcie. Od góry silna strefa oporu 175-200 dolarów do której kurs nieustannie się zbliża. Wskaźnik stochastyczny daje jeszcze miejsce do wzrostu, natomiast zamknięcie tygodnia poniżej  118 USD postawi pod znakiem zapytania trwałość lutowego wzrostu. Poniżej 130 USD złamanie pozytywnej sekwencji świec W1.

ethereum, w1

Przegląd kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Ontology

Gwiazdą ostatniego tygodnia był token Ontology, który rósł w pewnym momencie o 77%. Ostatecznie kapitalizacja tylko w ciągu 7 dni wzrosła o połowę i ONT trafił na 20. miejsce wg rankingu coinmarketcap. Kurs jest najwyżej od połowy listopada ubiegłego roku, a okrągły poziom 1.00 pełnił w przeszłości dwukrotnie dość istotną rolę. Tym razem rynek również zauważa to miejsce. Z pozytywnych tendencji można dostrzec także przełamanie średnioterminowej linii trendu spadkowego oraz rosnący stochastic. Spodziewam się raczej trendu bocznego i wyhamowania wzrostu, szybkie wsparcie przy 0,93 i niżej 0,86. Gdyby jednak tydzień zamknął się powyżej 1,05 to następny cel to ok 1.50/56 USD.

ontology, w1

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł500+ i “trzynastka” dla emerytów wywołuje reakcję rynku obligacji
Następny artykułKonkurs TMS Brokers: Zwycięzcy I rundy ze stopą zwrotu 60%
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here