Naga MarketsBitcoin na liściachKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart niespełna 330 mld$. W codziennych analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Cyklicznie jak co poniedziałek przyjrzymy się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach “weekly” (W1).

Bitcoin

Rynek kryptowalut a także sam bitcoin odnotował wzrost w ostatnim tygodniu i tak jak poprzednio dynamika uległa zwiększeniu przed weekendem. Kluczowym wydarzeniem ostatniego tygodnia było przebicie bariery 10k dolarów za jedną jednostkę, kurs kryptowaluty przebywał powyżej niej zaledwie przed 3% czasu w ciągu ostatnich 10 lat. Bilans ostatniego tygodnia to +20%. W poniedziałek kurs utrzymuje się powyżej 10,5 tyś dolarów i zmierza już do kolejnego oporu 11400/500 USD. Pierwsze wsparcie to połowa świecy W1 czyli 10 080 pkt oraz zielona strefa widoczna na wykresie. Głębsze zejście to możliwość rozbudowania korekty, tygodniowe minima na 8900 usd.

bitcoin w1

DASH

Kryptowauta DASH również radzi sobie dobrze, choć wzrost nie był tak spektakularny jak u poprzednika to ponad 10% kupujący dołożyli do kapitalizacji. Kurs porusza się schodkowo do góry przez co łatwo wyznaczać zasięgi końca korekt, o czym wspominałem także w ostatnim komentarzu. Kluczową rolę wsparcia zagrał tutaj poziom 140 dolarów a wyjście powyżej 180 usd wiązało się z realizacją pierwszego targetu dla pozycji długich. Obecnie notowania mogą już zmierzać w kierunku strefy oporu 220 dolarów, potrzeba tu jednak wyraźnego zamknięcia powyżej 180. Pierwsze wsparcie w okolicy 165 dolarów natomiast spadek poniżej 150 usd należy odczytywać jako zapowiedz większego spadku.

dash w1

NEO

Walor zyskał w ubiegłym tygodniu niemal 20% choć momentami zysk był znacznie większy, ostatecznie jednak pojawił się górny knot świecy W1. Taka sytuacja często ma miejsce przy przebijaniu ważnych poziomów – w tym przypadku kluczowe było wyjście kursu powyżej 15,5 USD.  Kupujący trzy tygodnie mierzyli się ze strefą oporu która teraz powinna zamienić się w silne wsparcie. Otwiera to również potencjał do średnioterminowych wzrostów przynajmniej w okolicę 26-27 dolarów. Próba utworzenia teraz płytkiej korekty bądź formacji inside bar będzie korzysta dla dalszego wzrostu. Natomiast szybki odwrót i spadek poniżej 14 usd to negacja scenariusza. Walor trafia na listę obserwacyjną.

neo, w1

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta prawie najtańszy od roku. GBP/PLN poniżej 4,77 zł
Następny artykułBitcoin warty $21000 do końca 2019 roku wg. popularnego wskaźnika
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here