Naga MarketsNiesłabnącą popularnością cieszą się w ostatnich tygodniach kryptowaluty, cały rynek wart jest ponad 280 mld$. W codziennych analizach, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na polskiej giełdzie BitBay.


Dziś przyjrzymy się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach W1.

Bitcoin

W ubiegłym tygodniu bitcoin zyskał solidne 15%, tak dynamiczna zwyżka nie była widziana już od kwietnia, co więcej kurs nadal rośnie. Notowania znalazły się u zbiegu dwóch linii trendu z perspektywy tygodniowej w okolicy 7500 dolarów. Choć nie padły jeszcze rozstrzygnięcia to BTC może mieć przed sobą sporo miejsca aż do 10 tyś dolarów (to daje około 30-procentowy potencjał do wzrostu). W trendzie wzrostowym ważne będą minima świec W1, a więc kurs nie powinien już zbliżać się do 6300 dol.

BTCUSD W1

XRP

Od dobrych pięciu tygodni sytuacja na tokenie XRP niewiele się zmienia w ujęciu tygodniowym, szczególnie gdyby zestawić ją z szaleństwem na przełomie roku. Cena przyklejona jest do minimów z kwietnia 2018, a każda próba wyjścia górą jest negowana. Dopiero wyjście |na tygodniu” powyżej 50 centów mogłoby zmienić nieco układ sił. Od góry zaś broni jeszcze linia trendu spadkowego w rejonie 0,60 dol, natomiast silnym wsparciem pozostaje nadal obszar bazy z jesieni ubiegłego roku a więc okolice 0,30 dol.

XRPUSD, W1

ETHBTC

W bezpośredniej rywalizacji bitcoin wygrywa z ethereum czego efektem było wybicie dołem z formacji “inside bar” o której wspominałem przed dwoma tygodniami. Spadek był tak silny, że na wyciągnięcie ręki jest już minimum z kwietnia. Spodziewam się naruszenia strefy wsparcia 0,055-0,053, jednak trwałe zejście poniżej może być trudnym wyzwaniem dla niedźwiedzi, należy obserwować maksima świec. Póki co lider BTC ma się dobrze, natomiast altcoiny nieco odstają, taka sytuacja może się utrzymywać gdyż pod presją jest zniesienie 61,8% całego ruchu wzrostowego.

ETHBTC, W1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSilne wzrosty na PKN. Vestor DM podnosi rekomendację dla spółki
Następny artykułUOB: możliwe formowanie silnego wsparcia na AUD/USD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here