Naga MarketsBitcoin na liściachKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart niespełna 230 mld$. W codziennych analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Cyklicznie jak co poniedziałek przyjrzymy się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach “weekly” (W1).

Bitcoin

Największa kryptowauta zanotowała w ostatnim tygodniu wzrost po czterech z rzędu nieudanych. Miniony tydzień zakończył się ponad 5% wzrostem, co prawda nie udało się zamknąć powyżej 8500 dolarów to jednak spadek został wyhamowany. To co blokuje kurs od góry to 200-sesyjna średnia krocząca i dopiero jej pokonanie otworzy drogę na północ tak jak to miało miejsce w kwietniu br. Do tej pory ciągle pozostaje presja na niższe ceny w tym włącznie test wsparcia przy 7500 USD oraz 61,8% całego impulsu W1 blisko 7300. Podsumowując, widać pozytywne tendencje dla bitcoina, jednak jedna jaskółka wiosny nie czyni i należy poczekać przynajmniej na wyższe zamknięcie w tym tygodniu.

btcusd

BAT (Basic Attention Token)

Kurs dobrze sobie radzi na giełdzie Binance i od trzech tygodni notuje wzrosty. Ostatnia świeca “dołożyła” 11 procent do kapitalizacji tego tokena, który znajduje się w top30. Jednak to zwraca uwagę z wyższego interwału to jednoczesne wybicie z konsolidacji, trwającej 9 tygodni oraz pokonanie spadkowej linii trendu. Takie wzrostowe sygnały z pewnością nie uszły uwadze dużym inwestorom którzy obserwują z tej perspektywy. Warto obserwować czy i jak cena powróci do boxa i czy pojawi się popyt. W pozytywnym scenariuszu BAT powinien kierować się w stronę 0,300 a nawet 0,3500.

bat

Chainlink

Ten token dla odmiany miał słabszy ubiegły tydzień i spadł o symboliczny jeden procent, większość obsunięcia miała miejsce na początku tygodnia. Kolejne dni to odrabianie strat. Dziś kupujący wzięli sprawy w swoje ręce, czego efektem jest ponad 10% umocnienie. Powstały na wykresie “inside bar” powinien być tylko przystankiem w dalszym ruchu na północ. Technicznie kurs jest przygotowany do nowej fali wzrostowej a najbliższy przystanek oprócz ostatniego mini-szczytu jest w okolicy 3,5 dol. Oscylator RSI utrzymał się powyżej 50pkt i teraz także korzysta przy wzrostach, co potwierdza pozytywny układ na wykresie. Wybicie dołem z formacji IB to oczywiście szansa na pogłębienie przeceny wówczas należałoby ponownie zweryfikować scenariusze.

linkusd

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here