Naga MarketsBitcoin na liściachKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart niespełna 240 mld$. W codziennych analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


W poniedziałki przyglądam się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach “weekly” (W1).

Bitcoin

W nowy rok kryptowaluta wchodzi dwoma zielony świecami W1, taka sytuacja miała miejsce ostatnio w listopadzie a wcześniej w lipcu 2019 roku. Częściej oglądaliśmy tu spadki niż wzrosty, tym razem jednak kurs Bitcoina wychodzi powyżej linii trendu spadkowego i zamyka się nad nią tworząc potwierdzenie. Tygodniowy RSI także “wyskoczył” powyżej granicy 50 pkt. Z klasycznej AT mamy więc sygnał do zakupu. Najbliższy opór to okolica największej korekty czyli ok 9700 dolarów – w mojej opinii rynek powinien tam zmierzać a w długim terminie nie powinien już schodzić poniżej styczniowego dołka.

bitcoin

Bitcoin SV

Dużo mocniejszy ruch pojawił się na walorach BSV, gdzie cena tylko w ostatnim tygodniu wzrosła o ponad 70 procent. Ruch trwa tu już od czterech tygodni i wygląda na to że pojawiają się pewne oznaki wyczerpania. Górny cień jest tu większy niż sam korpus świecy, do głosu zapewne dochodzą emocje zamiast chłodnej kalkulacji. Mimo to kurs Bitcoin SV reaguje na wsparcie 100% fibo i odbija od 280 USD. Jestem zdania, że ruch jeszcze w pełni się nie wyczerpał i zobaczymy tu powrót w rejon 360 a być może 400 dolarów. Wsparcie wynikające ze szczytu z czerwca ub. roku znajduje się przy 250 USD. Dopiero większe schłodzenie na rynku krypto mogłoby spowodować bardziej dotkliwe spadki, kurs został wszak już mocno napompowany.

bsv

Litecoin

Kolejnym ciekawym tokenem jest LTC, gdzie doszło do wybicia z formacji klina. Również tutaj ostatnie dwa tygodnie to dwucyfrowy wzrost i wygląda na to że apetyty inwestorów rosną. Zwraca uwagę rosnący wolumen, po wielu tygodniach marazmu i braku zainteresowania. Kurs powraca w pięknym stylu powyżej bariery 50 dolarów. Wracając do formacji klina, zasięg wbicia może doprowadzić kurs do ok 75 dolarów a nawet wyżej do ok 90 USD czyli póki cenowej  lipca 2019 roku. W przypadku litecoina sytuacja jest jednak najtrudniejsza i ryzyko powrotu poniżej 50 USD jest proporcjonalnie większe.

litecoin

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMFW obniża prognozy światowego wzrostu gospodarczego
Następny artykułPrzegląd rynków – Blue Monday dopadł rynki
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here