Naga Markets
Bitcoin na liściachKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart niespełna 280 mld$. W codziennych analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Cyklicznie jak co poniedziałek przyjrzymy się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach “weekly” (W1).

Bitcoin

Na rynkach trwa “summer market”, podobnie jest na Bitcoinie – przynajmniej w tym interwale czasowym. Mimo spadku o ponad 10 procent w ubiegłym tygodniu, notowania pozostają w bocznym kanale pomiędzy ~10 tyś a 11,5 tyś dolarów; dlatego nie można zbyt wiele nowego napisać o tym rynku. Faktem jest iż ostatnio kupujący zmobilizowani wyciągnęli rynek tworząc dolny knot świecy W1. Zwyczajowo w takich momentach jest to dobre miejsce do zakupu bowiem po świecy spadkowej następował wzrost. Zamknięcie powyżej 11 500 a najlepiej 11 800 dolarów będzie sygnałem do powrotu do wzrostu. Być może takim triggerem będzie otwarcie Bakkt we wrześniu. Póki co jednak silnym wsparciem pozostaje strefa tuż poniżej 10k USD.

btcusd weekly

Monero

Dość ciekawie wygląda sytuacja techniczna Monero. To kryptowaluta o anonimowym łańcuchu bloków przez co adresy i kwoty transakcji są chronione. Wydawać by się mogło iż zapotrzebowanie na tego rodzaju token będzie duże – tak jest w istocie, bowiem nie od dziś wiadomo, że hakerzy wzięli na celownik tę kryptowalutę. Wracając do sytuacji technicznej, warto zwrócić uwagę na pas fibo 50-61,8%, skąd cena, gdy tylko się tam znajdzie, ochoczo ucieka w górę. Tak było i w poprzednim tygodniu, kiedy to pomimo spadku, został utworzony długi dolny cień. W mojej opinii cena ok 75-80 dolarów jest atrakcyjna da kupujących i nie powinna już spadać poniżej 73 dolarów. W perspektywie kolejnych tygodni widzę tu możliwość powrotu powyżej 100 dolarów a nawet w okolicę maksimum czerwcowego.

monero weekly

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDonald Trump: USA nie są gotowe na rozejm z Chinami ws. wojny handlowej
Następny artykułKurs franka będzie jeszcze droższy? Sentyment rynkowy wg. Macieja Leściorza [CMC Markets]
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here