Naga MarketsBitcoin na liściachKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart niespełna 280 mld$. W codziennych analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Cyklicznie jak co poniedziałek przyjrzymy się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach “weekly” (W1).

Bitcoin

Na rynkach trwa “summer market”, podobnie jest na Bitcoinie – przynajmniej w tym interwale czasowym. Mimo spadku o ponad 10 procent w ubiegłym tygodniu, notowania pozostają w bocznym kanale pomiędzy ~10 tyś a 11,5 tyś dolarów; dlatego nie można zbyt wiele nowego napisać o tym rynku. Faktem jest iż ostatnio kupujący zmobilizowani wyciągnęli rynek tworząc dolny knot świecy W1. Zwyczajowo w takich momentach jest to dobre miejsce do zakupu bowiem po świecy spadkowej następował wzrost. Zamknięcie powyżej 11 500 a najlepiej 11 800 dolarów będzie sygnałem do powrotu do wzrostu. Być może takim triggerem będzie otwarcie Bakkt we wrześniu. Póki co jednak silnym wsparciem pozostaje strefa tuż poniżej 10k USD.

btcusd weekly

Monero

Dość ciekawie wygląda sytuacja techniczna Monero. To kryptowaluta o anonimowym łańcuchu bloków przez co adresy i kwoty transakcji są chronione. Wydawać by się mogło iż zapotrzebowanie na tego rodzaju token będzie duże – tak jest w istocie, bowiem nie od dziś wiadomo, że hakerzy wzięli na celownik tę kryptowalutę. Wracając do sytuacji technicznej, warto zwrócić uwagę na pas fibo 50-61,8%, skąd cena, gdy tylko się tam znajdzie, ochoczo ucieka w górę. Tak było i w poprzednim tygodniu, kiedy to pomimo spadku, został utworzony długi dolny cień. W mojej opinii cena ok 75-80 dolarów jest atrakcyjna da kupujących i nie powinna już spadać poniżej 73 dolarów. W perspektywie kolejnych tygodni widzę tu możliwość powrotu powyżej 100 dolarów a nawet w okolicę maksimum czerwcowego.

monero weekly

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here