Naga MarketsNiesłabnącą popularnością cieszą się w ostatnich tygodniach kryptowaluty, cały rynek wart jest niespełna 200 mld$. W codziennych analizach, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na polskiej giełdzie BitBay.


Dziś przyjrzymy się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach W1.

Bitcoin

Bitcoin ma za sobą kilka dni wzrostu co na wykresie tygodniowym objawia się zieloną świecą, jednak w dalszym ciągu należy to rozpatrywać jako korekta. Sprzedającym nie udało się wykorzystać sytuacji i sprowadzić ceny poniżej 6100 dolarów, dlatego cena bitcoina pozostaje w “zawieszeniu”. Na wykresie powstała formacja inside bar, gdzie trwałe wyjście nad ubiegłotygodniowe maksimum powinno doprowadzić do testu 7 tyś a nawet 7,5 tyś za jednostkę. Alternatywnie, utrata 6100 to zachęta do kontynuacji przeceny na coraz to niższe poziomy.

Ethereum

Kurs ETH porusza się w kanale spadkowym i podobnie jak BTC w ostatnim tygodniu doszło tu do kilkunastoprocentowego odreagowania. Jedyna różnica to naruszenie minimów, bowiem notowania przez dwa dni przebywały poniżej psychologicznej granicy 200 dolarów. Obecnie ważnym sprawdzianem dla popytu będzie poziom 250 dolarów, który stanowił denko w opisywanej w sierpniu formacji Shark32. Jego pokonanie może doprowadzić do rozwinięcia korekty wzrostowego do górnego ograniczenia szerokiego kanału ok. 400 dolarów.

Przegląd kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Litecoin

LTC również zaliczył minima trendu, jednak dość szybko kurs się podniósł, czego efektem na wykresie jest świeca z dolnym knotem. Wydaje się, że sierpniowy dołek nadal jest w grze a sprzedającym brakuje siły aby na trwale zejść poniżej 50 dolarów. Kończy się miejsce w trójkącie o kształcie klina, z którego kurs nieśmiało wychodzi górą. Nie można jednak do końca odtrąbić sukcesu byków bez pokonania oporu na 73 dol. Wówczas na liczniku może dość szybko pojawić się cena stu dolarów.


Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: NZD/USD, EUR/GBP, USD/CAD
Następny artykułDanske Bank podejrzany o wypranie 150 mld USD z Rosji i byłych państw radzieckich
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here