Naga MarketsBitcoin na liściachKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart niespełna 280 mld$. W codziennych analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Cyklicznie jak co poniedziałek przyjrzymy się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach “weekly” (W1).

Bitcoin

Od ostatniego komentarza tygodniowego cena wykonała niewielką korektę po której nie ma już śladu. Złamanie sekwencji rosnących minimów świec tygodniowych wywołało tylko 500-dolarową korektę na notowaniach bitcoina. Obrona miała miejsce już przy poprzedniej tygodniówce czyli 7500 USD. Na horyzoncie jest już kolejna strefa oporu czyli szczyt z kwietnia ubiegłego roku, w perspektywie także psychologiczna bariera 10k dolarów dotarcie tam wydaje się formalnością. Następny opór z tego interwału znajduje się ok 10 procent wyżej. Najbliższe wsparcie to zielona strefa a także połowa poprzedniej świecy W1 czyli obszar 8500-8300 dolarów.

bitcoin

Dash

Nieco odmienna sytuacja pojawiła się na wykresie tygodniowym Dash. Ten 1,5 mld projekt zajmuje aktualnie 14. pozycje pod względem kapitalizacji i urósł w poprzednim tygodniu niemal 10 procent. Wzrost nie był tak silny jak w przypadku bitcoina, bowiem na wykresie nie pojawiła się formacja objęcia lecz “inside bar”. Zatem na rozstrzygnięcia przyjdzie nam poczekać jeszcze kolejny tydzień. To niezdecydowanie a może zahamowanie spadku pojawiło się w obszarze wsparcia dla ceny.

Chodzi oczywiście o ostatni potwierdzony szczyt a także równość korekt spadkowych na tym walorze. Poziom 140 dolarów urasta zatem do średnioterminowego dołka a potencjał dla wzrostu kursu oceniam na przynajmniej 200 dolarów a w perspektywie nawet wyżej. Potrzeba jednak triggera dla wzrostu czyli wybicia z formacji IB. Oscylator jak i w poprzednim przypadku dość wysoko, w strefie wykupienia.

dash w1

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRosyjscy hakerzy podejrzani o dokonanie największej w historii krypto-kradzieży
Następny artykułKomentarz giełdowy – Czy Fed ulegnie naciskom rynku?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here