Naga Marketskryptotrading bitcoin przeglad kryptowalutKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart niespełna 190 mld$. W codziennych analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Cyklicznie jak co poniedziałek przyjrzymy się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach “weekly” (W1).

Bitcoin

Poprzedni tydzień nie był już tak imponujący dla cyfrowej waluty, tygodniowy spadek pół procenta dobrze pokazuje to co działo się podczas ostatnich 7 dni. Najpierw Bitcoin zwyżkował do 5,5 tyś dolarów by potem spaść do okrągłych 5 k by na koniec nieco odbić. Tygodniowa świeca pokazuje niezdecydowanie pod wewnętrzną linią trendu, a to oznacza możliwy przystanek. Najbliższe wsparcie to połowa dużej świecy marubozu ~4700 usd oraz dynamiczna linia rosnącego kanału z którego doszło do wybicia w kwietniu.

Od góry opory dla kursu to strefa rozciągająca się od 5800 usd, wyżej dość silne zgrupowanie przy 6500 dolarów. Oscylator stochastyczny lada moment może przeciąć się w strefie wykupienia, jednak do sygnału sprzedaży jeszcze daleko.

Ethereum

W tej perspektywie ETH porusza się w kanale wzrostowym utworzonym przez dwa dołki, cena obecnie oscyluje raczej w jego środkowym zakresie. Poprzedni tydzień to niespełna 4 procentowy spadek, gracze przetestowali połowę dużej świecy wzrostowej i przy ok 160 usd znalazł się popyt. Dopóki poziom jest broniony dopóty ETH ma prawo zyskiwać na wartości. Z drugiej strony kurs wszedł już w szeroki zakres knota świecy z września ubiegłego roku, co stanowi naturalną przeszkodę dla kursu w średnim terminie. Ewentualny spadek nie powinien być jednak znaczny i kurs powinien nadal poruszać się w ramach wyznaczonego kanału. Dalszy impuls pojawi się ze strony Bitcoina.

Binance Coin

Dość odmienną postawę na rynku kryptowalut przyjmuje BNB, który zanotował wzrost 2% w poprzednim tygodniu wychodząc z niezłych tarapatów. Kurs trzeci tydzień testuje górną część OB o którym wspominałem kilka tygodni wcześniej a więc poziom 16,66. Po raz kolejny wsparcie stało się trampoliną dla kupujących by podbić cenę w kierunku 20 dolarów. Choć wzrostowa sekwencja świec tygodniowych jest imponująca, to wskaźniki zaczynają zawracać na południe. Próżno jednak szukać tu sygnałów sprzedaży gdy cena znajduje się powyżej najszybszej linii trendu oraz poziomu 16 dolarów. Bardziej spodziewał bym się wypłaszczenia pomiędzy liniami horyzontalnym oraz próby formowania formacji kontynuacji trendu aniżeli odwrócenia.


Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWyższy NY Empire State selektywnie wzmacnia USD
Następny artykułKomentarz giełdowy – S&P 500 na historycznych szczytach
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here