Naga MarketsBitcoin na liściachKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart niespełna 300 mld$. W codziennych analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Cyklicznie jak co poniedziałek przyjrzymy się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach “weekly” (W1).

Bitcoin

Największa kryptowaluta miała bardzo udany poprzedni tydzień, kurs wzrósł blisko 5 procent i był to drugi z rzędu tydzień na plusie. Natomiast od trzech tygodni cena ustanawia coraz to wyższe maksima na interwale tygodniowym. Idąc tym tropem cena nie powinna już spadać istotnie poniżej 11 tyś dolarów. W praktyce jednak od góry blokuje dość istotna bariera podażowa. Kupującym nie udało się do tej pory zamknąć tygodnia powyżej 11 800 dol. i dopiero taki wyczyn mógłby sprawić że bitcoin powróci na ścieżkę wzrostu. W średnim terminie kurs jednak może poruszać się bokiem pomiędzy 10 tyś a 11 tyś dolarów tworząc korektę płaską. Dopiero mocne zamknięcie tygodnia spowoduje ruch w kierunku czerwcowego maksimum.

btcusd weekly

Ethereum

ETH spędził ostatni miesiąc tworząc wąski zakres wahań pomiędzy 240 a 200 dolarów. Z jednej strony wygląda to słabo, gdyż kurs nie jest w stanie się podnieść po dość solidnej przecenie. Z drugiej jednak strony notowania napotkały silną strefę wsparcia tuż poniżej okrągłego poziomu 200 dolarów. Dodatkowo można wyrysować dwie linie trendu wzrostowego od dołka w ubiegłym roku, co wzmacnia wzrostową wymowę tego obszaru. Przejściowe zejście poniżej 170 dolarów nie byłoby tu jeszcze niczym nadzwyczajnym, natomiast głębszy spadek postawi pod znakiem odbicie w 2019 roku. Potencjał do wzrostu jest tu dość spory bowiem chodzi tu nawet o rejon 360 dolarów a więc 80% od obecnej wyceny.

ethusd weekly

Ripple

Notowania XRP docierają do stosunkowo niskich poziomów w ujęciu tygodniowym, chodzi tu głównie o obszar rozciągający się wokół psychologicznego 0,30 USD. Od września 2018 za każdym razem kurs odbijał (prędzej czy później). Sam fakt ten nie oznacza iż należy od razu otwierać pozycje na rynku. Jedną z ciekawszych metod byłoby wyczekanie na wybicie górą świecy przypominającej pinbar – w obrębie której porusza się cena. Dla graczy z wyjątkowo dużym horyzontem inwestycyjnym, a takim nie wątpliwie jest interwał tygodniowy, nie ma znaczenia do końca timing. Niemniej jednak coraz słabsze odbicia i zawężający się zakres wahań, sugerują bliskość dużego ruchu.

ripple xrp weekly

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here