Alfa Forex

Niesłabnącą popularnością cieszą się w ostatnich tygodniach kryptowaluty, cały rynek wart jest już przeszło 400 mld$. W codziennych analizach, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na polskiej giełdzie BitBay.


Dziś przyjrzymy się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach W1.

Bitcoin

Zasięg poprzedniej świecy tygodniowej jest gigantyczny, w zależności od giełdy jest to od 11tyś do17tyś dolarów, choć spotkałem się z wyceną na poziomie niemal 20tyś $. Warto zwrócić uwagę na pewną rysę w notowaniach a to za sprawą górnego cienia, który to zwiększa się z każdym tygodniem.

Warto zwrócić uwagę także na wielkość korekty w poprzednim tygodniu, która pokrywa się z 1-tygodniowym spadkiem z początku listopada. Czy zatem cień na W1 stał się korektą i wracamy do wzrostów? Dzisiejsza sesja wydaje się to potwierdzać.

Bitcoin W1

Ethereum

W notowaniach ETH nie uświadczymy dynamiki jak powyżej. Poprzedni tydzień dla posiadaczy oznaczał korektę, która zakończyła się blisko minimów 385$ a więc stworzyła się formacja Inside Bar, wybicie z niej nada kierunek co do dalszych losów. Dzisiejszy 7%-owy wzrost sugeruje, że kontrolę mogą nadal sprawować byki.

Ethereum W1

Litecoin

Również na Litecoinie obserwowaliśmy wzrosty, za nami 5. tydzień ruchu na północ, który przyniósł znaczące przyspieszenie. Kurs oddalił się już od poziomu 100 dolarów za token a dziś przyjdzie nam zapłacić ponad 160$ i jest to maksimum historyczne (w przeciwieństwie do poprzedników).

Na wykresie przedstawiłem ciekawy cluster Fibonacciego, gdzie grupuje się 161,8% zewnętrznego mierzenia od dołka 2017 roku oraz 261,8% mierzenia korekty spadkowej. Czy obszar choć na chwilę powstrzyma spadki?

Litecoin W1


Propozycję kryptowalut do tygodniowych przeglądów możesz wpisywać w komentarzu.

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotrading

STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here