Naga MarketsNiesłabnącą popularnością cieszą się w ostatnich tygodniach kryptowaluty, cały rynek wart jest niespełna 200 mld$. W codziennych analizach, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na polskiej giełdzie BitBay.


Dziś przyjrzymy się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach W1.

Bitcoin

Kapitalizacja całego rynku w ostatnim tygodniu spadła poniżej 200 mld dolarów co nie odbiło się bez echa na największej kryptowalucie. Bitcoin, głównie za sprawą środowej przeceny znalazł się przy poziomach bliskich sierpniowym minimów. Takie odejście w dół bez walki przy linii trendu spadkowego każe postawić pod znakiem zapytania ostatnie wzrosty. Obecny ruch w dół może doprowadzić wkrótce do przetestowania minimów na 5900 dolarów i niżej 5550 a nawet 5000 dol. Do trwalszej poprawy na rynku należy zaczekać aż RSI wzniesie się nad poziom 55 pkt.

Przegląd kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Ethereum

Kolejna waluta opisywana, przez mnie w tygodniowych komentarzach – ETH, również nie ma dobrej passy. Kurs w ubiegłym tylko tygodniu skorygował się o 30%, doszło także do wybicia z formacji Shark32 dołem (zasięg wynikający z AT został już zrealizowany). Obecnie sprzedający mogli już obrać kierunek na następne wsparcie, czyli rejon 160-130 dolarów; to dołek z lipca 2017 roku po którym kurs kontynuował wspinaczkę.

Wskaźnik RSI na tym walorze zbliża się nieubłaganie do strefy wyprzedania poniżej 30 punktów. W najbliższym tygodniu odbędzie się także konferencja “krewniaka” Ethereum Classic, jestem zdania, że doprowadzi to do ciekawych przesunięć również i na tym walorze.

Litecoin

Na LTC również obserwujemy spadki, co jednak zwraca szczególną uwagę to zaprzepaszczenie przez kupujących okazji na pokonanie linii trendu spadkowego obowiązującej w tym interwale czasowym. Tydzień zakończył się tu negacją wzrostowej świecy i po otrzymaniu wzrostowego pinbara jeszcze w sierpniu, teraz dostajemy “objęcie bessy”. Czy będzie to kontynuacja spadków okaże się w nadchodzących sesjach, prawdopodobny jest jednak zasięg dolnej bandy rysującego się “klina” czyli nawet 35 USD i wrześniowy dołek 2017. Alternatywnie wzrost nad 70 dolarów neguje spadki.


Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKrypto-dolary braci Winklevoss zaakceptowane przez nowojorski KNF
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 10.09.2018
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here