Naga Marketskryptotrading bitcoin przeglad kryptowalutKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart niespełna 120 mld$. W codziennych analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Cyklicznie jak co poniedziałek przyjrzymy się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach “weekly” (W1).

Bitcoin

Kolejny tydzień przyniósł spadek wyceny cyfrowego złota z niespełna 4200 dolarów do 3500, co daje około 14 procent. Wzrost z przed dwóch tygodni, który dawał nadzieje na odbicie, okazał się jak dotąd tylko przystankiem przed dalszym ruchem na południe. Na horyzoncie już poziom 3 tyś dolarów, który wydaje się być trochę samospełniającą się przepowiednią. Oscylator schodzi na coraz to niższe poziomy, grubo poniżej 20 pkt.

Już za dwa dni (12 grudnia) startuje handel na Bakkt BTC/USD, być może to rozrusza rynek. W perspektywie mamy także wygasanie grudniowego kontraktu XBT na amerykańskich giełdach CBOT oraz CME.

bitcoin weeklyEthereum

Spadek nie ominął także ETH,  którego wartość obniżyła się o około 17 procent. Tygodniowa świeca zamyka się poniżej psychologicznej bariery 100 dolarów, ostatnio z taką sytuacją mieliśmy do czynienia w maju ubiegłego roku. Zwiększa to prawdopodobieństwo dalszego marszu na południe w rejon dolnego ograniczenia linii trendu spadkowego czyli 58/50 dolarów za jednostkę. Ponadto strefa 42-58 dolarów to obszar kiedy notowania przez dwa miesiące tworzyły konsolidację przed hossą rozpoczętą w maju 2017r., będzie to ważny punkt odniesienia na kolejne tygodnie. Na przyszły rok planowany jest fork dla Ethereum, chodzi o ETN, dlatego niedługo może rozpocząć się gra pod to wydarzenie.

ethereum weekly

Przegląd kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

XRP

Sytuacja na XRP jest dość skomplikowana, a relatywna siła tego waloru nad pozostałymi słabnie. XRP dołącza do spadkowiczów i w ubiegłym tygodniu traci na wartości 15% zbliżając się do okrągłego poziomu 0,300. Co więcej, doszło do przełamania linii trendu spadkowego pociągniętej od lipca ubiegłego roku czyli konsolidacji przed strzałem popytu. Jest to metoda dość uznaniowa, można bowiem punkt zaczepienia ustanowić w innym miejscu. To prowadzi do stwierdzenia, że kupujący muszą w tym momencie zareagować (podobna sytuacja miała miejsce we wrześniu, wówczas kurs się obronił przed spadkami). Ostatnia linia obrony dla byków to dołek przy 0,25$. Alternatywnie powrót nad 0,40$ mógłby być odczytywany pozytywnie.

xrp


Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here