Naga MarketsBitcoin na liściachKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart niespełna 320 mld$. W codziennych analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Cyklicznie jak co poniedziałek przyjrzymy się najpopularniejszym walutom w kontekście minionego weekendu oraz zakończonego tygodnia na świecach “weekly” (W1).

Bitcoin

Główna kryptowaluta ma za sobą ciekawy tydzień, po wzroście do poziomów nie widzianych od stycznia 2018, nastąpił odwrót o 180 stopni. Świeca tygodniowa straszy długim górnym cieniem, jednak z punktu widzenia zakończonego już miesiąca czerwca nie wygląda to źle, bowiem kurs bitcoina urósł o ponad 1/4. Kluczowym wydaje się nadchodzący tydzień, warto w tym kontekście obserwować minimum na poziomie 10 300 dolarów. Nieco niżej znajduje się strefa wsparcia (na zielono) dopiero jej utrata może zwiastować problemy byków. Cena może jednak korygować w rejon 9900/9800 usd, kolejny poziom to dopiero okolica 8,5 k USD.

Jeśli nastąpi odreagowanie to pierwszy kluczowy poziom to 11 700 oraz połowa świecy W1 czyli 12 100 dolarów. Najważniejsze jednak w mojej opinii będzie obserwacja 10 300 i reakcja ceny na tym poziomie.

bitcoin

Ethereum

Negatywnie zawirowania ostatniego tygodnia odczuwa także drugi w rankingu –  Ethereum, tutaj jednak sytuacja jest jednoznacznie gorsza od poprzednika bowiem kurs spadł o 5% pomimo silnego wzrostu. Trudno było jednak zakładać sforsowanie oporu przy pierwszej próbie. Zaznaczona na czerwono strefa to ważny punkt na historycznej mapie wykresu bowiem już od 2017 roku pełni on ważną rolę. W mojej opinii ważne będzie minimum 274 dolary i reakcja przy tym poziomie, możliwe że niedźwiedzie zostaną złapane w pułapkę. Natomiast wyraźny spadek poniżej 260 usd to większe kłopoty i perspektywa rozbudowania spadku do 200 USD. W grze w tym tygodniu powinna być także linia trendu wzrostowego. Opór to połowa knota czyli ok 320 dolarów za jednostkę.

ethereum

Huobi

Wyróżniającym się tokenem jest Huobi, który poruszał się niejako pod prąd i zyskał w poprzednim tygodniu blisko 6%. Tokeny giełd kryptowalutowych radzą sobie całkiem nieźle, inwestorzy liczą na powtórzenie sukcesu Binance Coina. Dlatego podczas zawirowań Huobi token może stać się łakomym kąskiem. Z punktu widzenia analizy technicznej po czterech tygodniach kurs dotarł do górnego ograniczenia kanału wzrostowego, co może skłaniać do wyhamowania. Historycznie korekty trwały tutaj od 1 do 3 tygodni o płaskiej strukturze co oznacza że cena nie odchyliła się zbytnio od maksimów. Podobnie może być i tym razem. Cena nie powinna spadać poniżej 3,5 dolarów aby myśleć o dalszym wzroście w kanale.

huobi

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCoinDeal wchodzi na rynek USA i przedłuża sponsoring klubu piłkarskiego z Premier League
Następny artykułSłaba koniunktura u innych pomaga złotemu
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here