Naga MarketsbitcoinKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ponad 230 mld$. W analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Bitcoin

Rynek kryptowalut dziś solidarnie traci, przecenie ulega także Bitcoin o ponad 4%. Mijający tydzień nie należał do udanych i cena oddala się od poziomu 10 tyś dolarów, a to wpływa na wycenę innych tokenów. Na wykresie H4 cena znosi już ponad połowę ostatnich wzrostów. Kupujący nie radzą sobie jak dotąd z obroną poziomu 9 tyś. co stwarza perspektywę do testu 61,8% czyli okolic 8500 dolarów. Weekend może tu być istotny, gdyż szybki powrót powyżej 9k może sugerować niedźwiedzią pułapkę. Lokalny opór 9300 dolarów. Należy pamiętać o wysokiej dynamice wzrostu, sprzed 2 tygodni co pozwala sądzić że obecnie jesteśmy w korekcie wzrostu. Oscylator RSI schodzi już poniżej 30 pkt.

btcusd

Ethereum

Token w przeciwieństwie do poprzednika broni zniesienia 50% i tworzy pro-wzrostową konsolidację w formie trójkąta. Ale po kolei, ostatni dołek przy 153 dol. został obroniony i teraz to niedzwiedzie będą się martwić obroną szczytu. Gra teraz toczy się o wybicie poziomu 200 USD, zamknięcie powyżej będzie oznaczało zmianę średnioterminowego trendu na wzrostowy. Póki co jednak potrzeba wybicia z trójkąta – uwaga na fałszywki. W razie wzrostowego scenariusza kurs ETH może kierować się do 220-230 dolarów w pierwszym ruchu. Natomiast wybicie dołem to prawdopodobny ruch w kierunku minimów i dalszy trend boczny na tym walorze.

ethusd

Tezos

Najlepiej w top20 wygląda Tezos, który w przeciągu 4 dni zyskał na wartości blisko 50%. Walor bez zająknięcia pokonał okrągły opór 1 dolara po czym równie szybko sforsował 1,20 USD. Dziś przychodzi pewne zatrzymanie i delikatne cofnięcie do wybitego oporu, który zbiega się ze zniesieniem 38,2%. Oscylator RSI wychodzi powyżej 70 pkt, dlatego dalszy wzrost może być ograniczony. Spodziewam się jednak jeszcze testu ostatnich maksimów oraz długoterminowej linii trendu pociągniętej od szczytu z maja (czerwona).

Tezos

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta do dolara GBPUSD wybija Overbalance, czas na spadki?
Następny artykułKurs dolara najwyżej od połowy października! Zyskuje także euro, funt i frank
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here