Naga MarketsNiesłabnącą popularnością cieszą się w ostatnich tygodniach kryptowaluty, cały rynek wart jest około 260mld$. W codziennych analizach, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na polskiej giełdzie BitBay.


XRP

Krypto market na dzisiejszej sesji zyskuje na wartości, wyjątkiem jest XRP o którym wspominałem w ostatnim komentarzu tygodniowym. Kupujący nie mają dziś łatwo, gdyż token przełamał minima z ubiegłego tygodnia i znalazł się poniżej wsparcia na 0,4250/60. Faktem, że poziom ten bronił się przed zakusami niedźwiedzi od końca czerwca, sprawia że bardziej prawdopodobna jest dalsza przecena. Re-test wybitego poziomu powinien ujawnić dobry moment do sprzedaży z celem wokół 0,3800.

IOTA

Wyróżniającym się dziś tokeene, niestety na minus jest także IOTA, tutaj spadek w nocy przybrał na sile i oscylował wokół kilkunastu procent. Sytuacja jest podobna do XRP, jednak bardziej dynamiczna, wybicie wsparcia 0.8890 oraz z trójkąta nie obyło się bez walki. Co ciekawe, korekta wzrostowa była niemal co do centa równa poprzedniej, z połowy lipca. Ponownie ruch korekcyjny w rejon 0.889/0.90 faworyzuje shorty.

Przegląd kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Ponadto w tej skali czasowej zwraca uwagę wzmożona wartość wolumenu, który to w dołku wzrósł kilkukrotnie, rodzi to obawy o wyczerpanie ruchu (exhaustion).

Ethereum Classic

Notowania tej kryptowaluty zaliczyły mocny spadek na początku sierpnia, kurs zniósł niemal cały pozytywny “wydźwięk” informacji o wprowadzeniu tokena do oferty Coinbase. Od początku tygodnia ceny jednak znów rosną, co wiąże się także z ociepleniem klimatu na całym rynku a także wprowadzeniem ETC na platformę Robinhood, bez prowizji.

Z punktu widzenia analizy technicznej, kurs zrealizował już zasięg wynikający z zewnętrznej formacji harmonicznej, co więcej pokazał również siłę wybijając poziom 19 dolarów. Dziś poprawnie przebiegł re-test wsparcia, dlatego szacunkowo kolejny zasięg to okolicę 23-24 dolarów.


Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGubernator Tajwańskiego Banku Centralnego krytykuje kryptowaluty
Następny artykułW Warszawie pojawił się dwustronny Bitomat od FlyingAtom
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here