Naga Marketskryptotrading bitcoin przeglad kryptowalutKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart niespełna 110 mld$. W codziennych analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Bitcoin

Spadki nie ominęły także rynku kryptowalut, podczas gdy indeksy giełdowe silnie traciły 6 grudnia, również Bitcoin zabrał się do testowania minimów trendu. Nocą doszło do przebicia dołka przy 3650 dolarów i od tamtej pory BTC osuwa się będąc pożywką dla niedźwiedzi. Wydaje się, że wybicie dołem jest dość trwałe, gdyż wcześniej doszło do udanego re-testu linii trendu od dołu. Pierwszym punktem docelowym dla obserwowanego wybicia z trójkąta jest zewnętrzne mierzenie 161,8% czyli ok 3150 dolarów a następnie nieco niżej okrągła bariera 3 tyś dolarów czyli dołki z września 2017. Poprawa sytuacji nastąpi dopiero po powrocie w zakres trójkąta czyli powyżej poziomu 4 tyś dolarów.

Bitcoin SV

Kolejny “bitcoin” jako jedyny wśród największej 50-tki notuje wzrost i wyprzedza tym samym Bitcoin Cash’a na pozycji szóstej. Ostatnio interesowałem się tytułowym tokenem w końcówce listopada, kiedy kurs formował trójkąt – będący zapowiedzią kontynuacji trendu pierwotnego. Z racji krótkiej historii notowań szacowałem ewentualny wzrost na poziom ostatniego szczytu i dziś w nocy kurs dotarł w rejon 0,034. W kolejnych dniach spodziewałbym się trendu bocznego, płytka korekta sprawi że pojawią się szanse na przebicie tego oporu i kontynuację wzrostów.

Alternatywnie zbyt długie przebywanie w granicach maksimów może doprowadzić do zniechęcenia i gry na podwójny szczyt, póki co jednak kupujący dość mądrze prowadzą to podejście.

Przegląd kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

ETHBTC

Na koniec tygodnia warto rzucić okiem na relację ETH, który nie jest już drugi do BTC (być może trzeba teraz patrzeć na XRP/BTC jako wyznacznik siły/słabości altcoinów?). Nie będzie nowością gdy napiszę, że i tu mamy do czynienia z pogłębieniem minimów… dołek przy 0,026 wczoraj padł na zamknięciu dnia. Patrząc jednak szerzej, na celowniku jest już minimum z całego zakresu notowań z giełdy Binance. Warto obserwować reakcje przy 0,024 szczególnie w kontekście dolnego ograniczenia kanału, to jednak propozycja na kolejne tygodnie a sygnałem może być powrót stochastica nad poziom 20 pkt (innymi słowy opuszczenie strefy wyprzedania).


Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptowalutowe “ataki 51%” stają się coraz tańsze
Następny artykułPrzegląd wydarzeń następnego tygodnia – decyzje monetarne SBN oraz EBC
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here