Naga MarketsbitcoinKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ponad 310 mld$. W analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Bitcoin

Analiza bitcoina przysparza w ostatnich sesjach sporo trudności, rynek zakończył bowiem falę dynamicznych wzrostów i odpoczywa powyżej okrągłego poziomu 10 tyś dolarów. Ostatnie siedem dni to kilkuprocentowy spadek, dla całego rynku przekłada się to na ok 50 mld niższą kapitalizację. Wracając do analizy technicznej wykresu, kurs na początku tygodnia wybił się z klina spadkowego. Kupującym nie udało się jednak doprowadzić do wybicia poprzedniego ekstremum czyli poziomu 12 400 USD i obecnie obserwujemy odpadnięcie kursu. Dziś kurs napotyka na pierwsze ważniejsze wsparcie czyli pas 50-61,8% zniesienia ostatnich wzrostów.

Kupujący mogą uzyskać tu przewagę, jednak dopiero trwalsze wyjście ponad 12 tyś pozwoli myśleć o powrocie na szczyt. W przeciwnym wypadku kurs może kierować się do 9600 dol. Nadchodzący weekend tradycyjnie już może obfitować w większe ruchy.

bitcoin, h4

Litecoin

Kurs Litecoina w tym interwale czasowym (D1) ciągle zyskuje, widać wyraźną sekwencję wyższych dołków. Obecnie cena koryguje w rejon uprzednio wybitego oporu i od kilku dni trwa walka przy poziomie 120 dolarów. Dodatkowo scenariusz wspiera tutaj linia trendu wzrostowego, na razie pod ostrzałem. Zamknięcie poniżej 110 dol. byłoby tu zagrożeniem dla trendu i zaproszeniem do przetestowania okrągłego poziomu 100 dolarów. Za miesiąc odbędzie się wyczekiwany halving, obserwacja tego momentu może dać wskazówki w przypadku podobnego wydarzenia na bitcoinie. Dlatego jestem zdania że potencjał wzrostowy nie został jeszcze wyczerpany a wejście popytu będzie okazją do wyciągnięcia kursu kilka-kilkanaście dolarów powyżej ostatniego szczytu.

litecoin, d1

Chainlink

Kryptowaluta ma za sobą bardzo mocny czerwiec, po wzroście ponad 200 procent, lipiec jak dotąd upływa pod znakiem korekty. Przyjmuje ona postać trójkąta, powoli jednak kończy się miejsce a nagromadzona energia będzie musiała się uwolnić powodując kolejną falę. Wybicie górą to potencjalny ruch w kierunku ostatniego szczytu nawet do 5 dolarów za token. Gdyby jednak korekta miała się przedłużyć to moglibyśmy zobaczyć zejście w kierunku 2,50/40 wszak ostatni impuls wzrostowy był mocny. Spadek mógłby wówczas wypełnić strukturę korekty prostej 1:1.

chainlink, h4

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPKO BP, Dino i KGHM ciągną indeks WIG20 w dół
Następny artykułNFP przerwie rynkowy marazm i wskaże kierunek! Jak zareaguje Fed?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here