Naga Marketskryptotrading bitcoin przeglad kryptowalutKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ponad 170 mld$. W codziennych analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Bitcoin

Można powiedzieć, że król Bitcoin ma się dobrze, wczorajszy wzrost o 17 procent był tu niecodziennym zjawiskiem. Mimo, że kryptowaluty przyzwyczaiły nas do dużych zmian to obok takiego impulsu nie można przejść obojętnie. Kurs BTC pokonał zgęszczenie oporów oraz długoterminową linię trendu spadkowego o której wspominałem w komentarzu tygodniowym i jest najwyżej od listopada ubiegłego roku. Kolejny opór to okolicę 5250-5300 i wydaje się że byki obrały już tam kierunek. Następnie spodziewam się re-testu wybitego oporu 4500/600 i dalszego marszu na północ w rejon 5800 USD.

Płytkie korekty tzn nie przekraczające 400-500 dolarów będą tu potwierdzeniem siły byków. Problemem może być oscylator który porusza się w strefie wykupienia. W pierwszym ataku popytu wczoraj dominacja bitcoina wzrosła powyżej 52% co oznacza że kapitał najpierw powędrował do BTC. Natomiast dziś bitcoin oddaje już pola altcoinom i ten stosunek wraca do normy.

bitcoin

Ethereum

Na wykresie drugiej kryptowaluty sytuacja techniczna jest podobna, kurs wychodzi na poziomy nie widziane od listopada 2018 roku i zamyka dzień ponad 160 usd. Oscylator pozostawia tu jeszcze miejsce do wzrostów i siłą rozpędu kurs ETH może dotrzeć do ok 190 dolarów. Tam znajduje się punkt reakcji D formacji harmonicznej Gartley’a (78,6%) oraz równość odcinków AB=CD. Kurs powinien wówczas zareagować spadkiem tworząc formację odrzucenia i dotrzeć przynajmniej do 160 usd. Jeśli słabość Ethereum ujawniłaby się wcześniej to utrata ww. poziomu wsparcia może doprowadzić do przeceny nawet w okolice 140 dolarów.

ethereum

Litecoin

Litecoin jest jednak z tej dwójki najmocniejszy, po wczorajszej bardzo dobrej sesji dziś również “dokłada” kilkanaście procent. Wspominałem o tym walorze już od kilku tygodni po tym jak kurs wybył spadkową linię trendu a następujące po tym korekty spadkowe były niewielkie. Na wzrost kursu oprócz pozytywnego sentymentu wpływ mają także przesłanki fundamentalne, bowiem w sierpniu ma dokonać się tzw. halving czyli zmniejszenie nagrody za blok w sieci. Dla przypomnienia taki zabieg czeka w przyszłym roku sieć bitcoina i to co obserwujemy teraz może stanowić wskazówkę na przyszłość. Technicznie jest tu miejsce do okolic 110 dolarów czyli dołków z lutego i kwietnia 2018 roku (byłby to epicki powrót), wcześniej kurs może reagować na okrągły poziom 100 dolarów.

litecoin

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here