Naga Marketskryptotrading bitcoin przeglad kryptowalutKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ponad 180 mld$. W codziennych analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Bitcoin

Wracając do bitcoina, który w ostatnich dniach zalicza korektę po tym jak na początku tygodnia ustanowił nowe maksima w kwietniu. Dziś za jedną jednostkę przyjdzie nam zapłacić ok 5400 dolarów po wzrośnie o 3%. Co ciekawe to poziom wsparcia 5200 usd od którego cena w ostatnim czasie się odbiła, wynika on z mierzenia największej korekty w szerokim impulsie wzrostowym rozpoczętym w lutym – wspominałem o nim w ostatnim komentarzu. Warto póki co nadal rozgrywać scenariusze wzrostowe, przynajmniej do osiągnięcia poziomu wokół 5800 dolarów. Dynamiczne wsparcie to także górne ograniczenie kanału czyli ok 4900 usd.

Ethereum

Skupiając się na drugiej kryptowalucie świata widać pewne podobieństwa, lecz sytuacja techniczna prezentuje się gorzej. Wychodząc od formacji spadkowej dużego Gartley’a gdzie punkt D wypada nieco powyżej 190 dolarów (odcinki AB i CD są niemal równe w tym układzie), do przełamanego wsparcia overbalance z poziomu 160 usd. Perspektywa na maj wygląda niedźwiedzio, dopiero poziom 145 dolarów mógłby posłużyć jako podpórka. NIe jest on przypadkowy gdyż w tym miejscu przebiega linia trendu oraz wzrostowy dla odmiany punkt D Gartley’a. Interpretując dalej sytuację na BTC jako korzystną można oczekiwać że i tu pojawi się jeszcze jedna dynamiczna fala w górę do wspomnianych okolic 190 czy 200 dolarów.

XRP

Token Ripple w końcówce tygodnia w tym towarzystwie top3 wygląda najsłabiej, kryptowaluta dość znacznie odchyla się na minus. Notowania zbliżyły się już do lutowych dołków, co niesie ze sobą dwa możliwe scenariusze – dalszego spadku który w szerszym terminie jest bardziej prawdopodobny oraz krótkiego odbicia. Na korzyść byków przemawia tutaj tylko relatywnie wąski stop loss który można postawić poniżej 0,2750; w takim scenariuszu realny zasięg wzrostu to okolice 0,33/335 jak to miało miejsce w lutym czy marcu. Jeśli natomiast konsolidacja widoczna w ostatnich miesiącach miałaby się zakończyć to wybicie dołem dość szybko sprowadzi ceny do dołka 0,25 po czym poziom 0,28 stałby się oporem.

 


Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here