Naga MarketsbitcoinKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ponad 360 mld$. W analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Bitcoin

Kryptowaluta wydaje się być tą najbardziej pożądaną przez inwestorów, a kurs w ostatnich dniach rozgrzany do czerwoności. Tylko dziś do kapitalizacji kupujący dokładają blisko 8% a za jedną jednostkę przyjdzie nam zapłacić ponad 12,5 tyś dolarów (to więcej niż popularny DAX). Tylko w przeciągu ostatnich dwóch tygodni kapitalizacja całego rynku wzrosła o 100 miliardów dolarów a dominacja bitcoina kształtuje się już powyżej 60%.

Przechodząc do wykresu instrumentu, cena wymyka się próbom rysowania kanałów trendowych, tworząc się coraz bardziej przyspieszone linie trendu. Po wczorajszym teście od góry strefy wsparcia 11 100 USD kurs wystrzelił, tworząc uprzednio świecę pinbar na wykresie H4. Notowania od dołka na początku czerwca tworzą 5-falową strukturę impulsu z łatwo oddzielonymi korektami (co ciekawe oby dwie mają postać korekty pędzącej). Walor wydaje się, że zmierza już do oporu 13 500 USD czyli zniesienia 61,8% całej fali spadkowej od poprzedniego ATH. Najbliższe wsparcie to oczywiście  połowa tego ruchu czyli rejon 11 500 z którym to kupujący się dziś uporali.

bitcoin, h4

Ethereum (ETH)

Token również zyskuje do dolara na fali umocnienia całego rynku kryptowalutwego, choć widać jego osłabienie w stosunku do bitcoina (ETHBTC). Popularne altcoiny nadal tracą jednak w satoshi co pokazuje doskonale że nie przyszedł jeszcze na nie czas. Tymczasem, przechodząc już do sytuacji technicznej ethereum. Po uformowaniu formacji harmonicznej w punkcie reakcji D przy 290 dol. kurs zaczął spadać docierając do podstawy formacji. Następnie walor powrócił powyżej 250 dol. który to poziom stał się obozowiskiem byków i od tamtej pory utrzymuje się wyżej. W poprzedni piątek doszło tu do sforsowania maksimów z wspomnianej formacji i testu od góry. Ten pozytywny sygnał zbiegł się z pokonaniem kolejnego milowego kroku a mianowicie poziomu 300 dolarów, który nie był widziany od sierpnia ubiegłego roku.

W przypadku ETH podejście jest prowadzone wolniej, kupujący z większą rezerwą podchodzą do wzrostu. Spodziewam się tu lekkiego cofnięcia w rejon 320 lub nawet 310 dolarów do dolnego ograniczenia kanału po czym jeszcze jedną falę umocnienia do ok 350/360 dolarów. Rejon ten był bardzo istotny w drugiej połowie 2017 roku jak i w marcu 2018, dodatkowo stanowi on umowną granicę opłacalności wydobycia na kartach graficznych GPU.

ethereum, h4

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZasiewy soi odstają od średniej 4-letniej, ropa bez zmienności
Następny artykułBitcoin (BTC) coraz droższy! Ethereum (ETH) idzie w jego ślady
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here