Naga MarketsbitcoinKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ponad 200 mld$. W analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Bitcoin

Rynek krypto solidarnie dziś traci na wartości, próżno szukać zyskujących tokenów wśród TOP30. Wyjątkiem jest BAT, który opisywałem w ostatnim komentarzu. Kapitalizacja całego rynku niebezpiecznie zbliża się do 200 mld dolarów i nie była tak niska od maja br. Tymczasem kurs BTC wybija się dołem z kilkunastodniowej konsolidacji, mamy zatem potwierdzenie średnioterminowego trendu spadkowego. Wskazówką było przebywanie kursu pod 200-dniową średnią i jej wymowny test od dołu 10 października.

Poziom 8700 dolarów staje się ostatnim potwierdzonym szczytem i tam powinny powędrować stop lossy dla krótkich pozycji. Warto zwrócić uwagę na wsparcie 7250 USD czyli 61,8% całego tegorocznego impulsu wzrostowego a właściwie całą strefę wsparcia przy tej półce cenowej.

btcusd

Ethereum

ETH także przebywa pod średnią 200-dniową, lecz kurs wpadł pod nią już w lipcu br. i od tamtej pory nie może się podnieść. Inaczej jednak niż w przypadku poprzednika kurs na H4 nie przebił jeszcze denka z września. Można powiedzieć zatem iż sytuacja jest nieco lepsza technicznie w krótszym terminie. Byki mają tu bowiem jeszcze argumenty na podtrzymywanie ceny powyżej 152 dolarów. Wsparcie jednak trzeszczy i być może już za godzinę zobaczymy najniższe zamknięcie świecy H4 od kwietnia br.

Pozostaje jeszcze okrągły poziom 150 usd ale jego rola może być niższa gdy cały rynek będzie szedł na południe. Kolejne wsparcie dopiero w okolicy 125 USD. Natomiast w przypadku obrony dołka może rozpocząć się gra na podwójny dołek, warto obserwować dywergencję ETH -> BTC.

ethusd

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena ropy najwyżej od września br. Wszystko dzięki spadkowi zapasów w magazynach
Następny artykułLPP planuje w 2020 roku 10,5 mld zł przychodów. Notowania w konsolidacji
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here