Naga MarketskryptotradingNiesłabnącą popularnością cieszą się w ostatnich miesiącach kryptowaluty, cały rynek wart jest ponad 140 mld$. W codziennych analizach, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay. Zapraszam na przegląd kryptowalut!


Bitcoin

Na rynku krypto dominują spadki, bilans tego tygodnia jest mocno negatywny, największe tokeny tylko dziś tracą po kilka procent, a w top50 tylko dwa walory zyskują. Najważniejsza waluta cyfrowa jest notowana dziś przy poziomie 4400 dolarów. Impuls w dół przypomina 5-falową strukturę z wyraźnie najdłuższą falą trzecią i korekcyjną falą drugą w postaci korekty płaskiej. Obecnie możemy być w kształtującej się fali czwartej po której spodziewam się jeszcze jednego spadku do okolic 4 tyś dolarów.

Dopiero po uformowanym do końca impulsie w dół można oczekiwać korekty w górę do ok 5 tyś USD a nawet wyżej. Oscylator stochastyczny jak na razie generuje lekką dywergencję z kursem co jest często spotykane w fali czwartej i nie musi oznaczać odbicia już teraz.

IOTA

Dość ciekawie wygląda wykres IOT, gdzie w przeciwieństwie do wielu innych kryptowalut – dziś nie doszło do pogłębienia ostatnich minimów. Taki stan rzeczy sprawia, że podczas wzrostu na rynku, ten token może zachowywać się nieco lepiej. Już teraz kupujący walczą z linią trendu spadkowego, której pokonanie może doprowadzić do poziomu 0,40$ czyli poprzedniej bazy. Alternatywnie, spadek poniżej 0,29$ może uruchomić lawinę do jeszcze niższych poziomów.

Augur

Jednym z rosnących dziś tokenów jest egzotyczny Augur o którym wspominałem przy okazji jednego wpisu, skupiając się na strefie oporu gdzie kurs teraz powrócił. Za sprawą silnego impulsu w górę cena doszła do poziomu 2400 satoshi po czym wzrost wyhamował. Jeśli miałaby się powtórzyć sytuacja, kiedy niedźwiedzie znów zatriumfują to strefa oporowa może stać się przyczynkiem do korekty. Doceniłbym jednak wkład włożony przez kupujących i nie grał przeciwko momentum wzrostowemu.

Wiele wyjaśnić może głębokość korekty, jeśli cena spadnie poniżej 2000 sat to impuls w górę stanie pod znakiem zapytania, jeśli jednak kurs się obroni to jest szansa na przełamanie ww. bariery podażowej.


Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 23.11.2018
Następny artykułKomentarz giełdowy – Byki odpuszczają na koniec tygodnia
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here