Naga Marketskryptotrading bitcoin przeglad kryptowalutKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ponad 130 mld$. W codziennych analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Bitcoin

Kryptowaluta wchodzi w nowy rok ze wzrostem, dziś najpopularniejsze tokeny zyskują po kilka procent. Kurs odbija się od strefy wsparcia schodząc nieco tylko poniżej poziomu 3700 dolarów i rusza w górę. Jeszcze dziś cena testowała tę barierę a po południu za jedną jednostkę przyjdzie nam zapłacić już 4 tyś dolarów. Ciągle trwa kształtowanie prawego ramienia domniemanej formacji oRGR, dla której linia szyi jest opadająca i aktualnie przebiega w okolicy zniesienia 38,2% czyli 4,4 tyś USD.

Jestem zdania, że ten opór zostanie wybity i cena powędruje pomiędzy kolejnymi poziomami fibo. Alternatywnie, zejście poniżej 3650 dol. zaneguje pozytywny scenariusz i będę wówczas spoglądał w dół.

Ethereum

Nie inaczej jest z ETH, który wdrapuje się ponownie na drugą pozycję w top kapitalizacji… a to za sprawą dwucyfrowego wzrostu. Kurs powraca z powrotem powyżej 150 dolarów za jednostkę. Wybicie z trójkąta, będącego formacją kontynuacji trendu było wyraźne i cena naturalnie podąża w kierunku najmniejszego oporu. Najłatwiejszy ruch został tu już wykonany i prawdopodobnie będziemy świadkami ponownego testu zniesienia 61,8%. W przypadku udanego ataku byków kolejny opór to półka cenowa ~180 usd oraz okrągły poziom 200 dolarów. Na wsparcie będę spoglądał w okolicy 130 USD.

Przegląd kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Analizując te dwa walory warto jeszcze spojrzeć na bezpośrednią relację pomiędzy która koresponduje także z dominacją BTC. Chodzi tu o kurs ETHBTC dostępny na platformie TradingView. Co ciekawe dołek historyczny miał miejsce 8 grudnia 2017 natomiast ostatnie dno zostało ustanowione 7 grudnia 2018, minął więc niemal okrągły rok. Od tamtej pory kurs systematycznie pnie się do góry, wybijając się dynamicznie z kanału spadkowego. Biorąc pod uwagę ostatnią korektę wzrostową wyższego rzędu z kwietnia i maja ub. roku, zasięg oceniam na 0,053/55. Ciągle są tu pozytywne oczekiwania wobec forka ETH.


Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAmerykańskie PMI przemysłowe najniżej od września 2017 r.
Następny artykułKomentarz giełdowy – Początek roku w czerwieni
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here