Naga MarketsbitcoinKryptowaluty to rozproszony system oparty na kryptografii oraz technologii blockchain, cały rynek jest dziś wart ponad 220 mld$. W analizach cyklu kryptotrading, będziemy przyglądać się najpopularniejszym walutom a nadarzające się okazje możesz wykorzystać handlując na giełdzie BitBay.


Bitcoin

Dziś rynek kryptowalutowy pod presją podaży, najpopularniejsze tokeny tracą solidarnie po kilka procent. W ciągu ostatniego tygodnia kapitalizacja obniżyła się o 10 mld dolarów. Cena bitcoina powoli osuwa się pod własnym ciężarem, nie widać jak na razie popytu. Na horyzoncie jest już głębokie zniesienie fibo 78,6% i tam upatrywałbym potencjalnego odwrotu. Obszar tuż poniżej 8 tyś dolarów pełnił istotną rolę wsparcia w październiku. Oscylator RSI przebywa poniżej 30 pkt, jednak nie można tu mówić o dywergencji. Odreagowanie mogłoby doprowadzić do wzrostu w okolicę 8500 dolarów, jednak dopiero trwałe wyjście nad 9k USD pozwoli myśleć o zmianie sentymentu na wzrostowy.

btcusd

ETHBTC

Spoglądając na siłę relatywną dwóch największych kryptowalut widać że bitcoin zostaje trochę w tyle. Można powiedzieć, że w cieniu jakby do tej pory Ethereum zyskuje na wartości – w samym listopadzie jest to 10 procent. Kurs zbliża się już do ważnej granicy. Opór wokół 0,22 był już trzykrotnie testowany i jak dotąd ciągle kupującym brakowało siły. Jednak dołek przy 0,1883 nie został pokonany co sprawia wrażenie że byki podejmą jeszcze jedną próbę w ciągu kilku tygodni. W dłuższym terminie ważą się tu losy zmiany trendu, wówczas perspektywa umocnienia ETH względem Bitcoina to ok. 20-30%. Przy czym BTC wcale nie musi spadać, wystarczy że różnica na korzyść ETH, a co za tym idzie innych altcoinów – będzie się powiększała.

ethbtc

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWielka Brytania ma szansę stać się liderem w branży krypto dzięki nowym definicjom prawnym
Następny artykułBlok po 22 – 19 listopada 2019: NZD/USD, EUR/JPY
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here