Naga MarketsBitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, ,ze zgodnie z moją wczorajszą projekcją, po pokonaniu testowanego wówczas oporu kurs błyskawicznie dotarł w okolice linii tendencji spadkowej i poziomu 7700 USD. Z technicznego punktu widzenia dopiero pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice 9900 USD czy nawet 11800 USD.

Niewykluczone jednak, że nim to się wydarzy, w najbliższym czasie pojawi się reakcja podażowa, na skutek której mogłoby dojść do powstania korekty spadkowej. Za scenariuszem tym przemawia m.in. fakt, iż rynek w dalszym ciagu nie przetestował jeszcze od góry ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia). Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten zbiega się obecnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego, jego re-testo i trwałe odrzucenie, mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice w/w poziomów.

Stellar

Równie interesująco wyglądają także notowania Stellara, którego kurs zgodnie z moją poniedziałkową projekcją dotarł dziś w okolice 0.30 USD. Biorąc pod uwagę, że na przestrzeni trwających od ubiegłego tygodnia wzrostów nie pojawiła się żadna korekta spadkowa, nie wykluczone, że w okolicy obecnie testowanego oporu pojawi się jakaś reakcja podażowa.

Podobnie jak w przypadku BTC, odrzucenie obecnie testowanej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, na skutek których spodziewać moglibyśmy się re-testu któregoś z ostatnio pokonanych oporów (teraz wsparć).

Jeżeli jednak kurs wybije powyżej 0.30 USD, potencjalne wzrosty mogłyby być kontynuowane nawet w okolice 0.47 USD.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

NEM

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach NEM, gdzie kurs oscyluje obecnie poniżej 0.20 USD. Jest to niezwykle istotny opór, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów nawet w okolice 0.46 USD. Dopóki jednak rynek znajduje się poniżej tej strefy, ewentualne wzrosty stoją pod dość sporym znakiem zapytania. Jeżeli opór ten zostanie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się bowiem nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 0.10 USD.

Pozostałe analizy znajdziesz pod hashtagiem: #kryptotradingConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKrypto-Newsy #57 – podsumowanie wydarzeń i analiza rynku
Następny artykułIBM chce stworzyć kryptowalutę powiązaną z dolarem amerykańskim.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here